کاربرد WHM Reseller چیست ؟

کاربرد نرم افزار WHM Reseller

در صنعت هاستینگ نرم افزارهای تجاری زیادی هستند که نقش‌های مهمی ایفا می‌کنند. یکی از این نرم افزارها WHM-Reseller است. در اصل WHM-Reseller یک افزونه است که برای نرم افزار cPanel/WHM نوشته شده است. cPanel/WHM هم روی یک سرور لینوکس نصب می‌شود تا بتواند به کاربران هاست یا همان فضای میزبانی اختصاص دهد. هر کاربر یک دسترسی cPanel دارد که از آنها قادر است از تمامی منابعی که در اختیارش قرار داده شده استفاده کند.

اما حال می‌رویم به سراغ WHM-Reseller. این افزونه برای اعطا یا فروش نمایندگی سی‌پنل البته با دسترسی‌های بالا است. اگر با امکانات WHM آشنا باشید، باید بدانید که یکی از قابلیت‌های آن، دادن دسترسی نماینده یا Reseller است. هر نماینده می‌تواند برای خود یا مشتریانش حساب سی‌پنل ایجاد کند و واگذار نماید. اما امکانات این نماینده تنها در همین حد خلاصه می‌شود و خود این نماینده قادر نیست نمایندگان دیگری را بسازد.

اما وقتی از افزونهٔ WHM-Reseller روی سرور WHM استفاده می‌شود، مدیر کل می‌تواند نقش‌های کاربری Alpha Reseller و Master Reseller را هم ایجاد کند که هر کدام از آنها قادرند حساب نماینده هم بسازند. در ادامه فهرست نقش‌های کاربری و کارهایی که هر نقش می‌تواند انجام دهد را می‌بینید.

  • Reseller (نماینده معمولی) : یک نمایندهٔ معمولی که قادر است فقط حساب سی پنل بفروشد.
  • Master Reseller : قادر است نماینده معمولی و حساب سی پنل بفروشد.
  • Alpha Reseller : قادر است Master Reseller و نماینده معمولی و حساب سی پنل بفروشد.
  • Super Alpha reseller : قادر است Master Reseller و Alpha Reseller و نماینده معمولی و حساب سی پنل بفروشد.
  • root : که مدیر اصلی سرور است و همه کار می‌تواند انجام دهد.

همانطور که شاهد هستید، با نرم افزار WHM-Reseller در اصل در میان نقش‌های کاربری مدیر اصلی سرور (روت) و نمایندگان، نقش‌های دیگری هم تعریف می‌شوند.

برای استفاده از WHM-Reseller اگر مدیر یک سرور سی‌پنل باشید، می‌بایستی ابتدا لایسنس WHM-Reseller را تهیه نمایید. برای تهیه لایسنس سری به فروشگاه بزنید و بعد از تهیهٔ این لایسنس با اجرای چند خط دستور ساده در محیط خط فرمان لینوکس به راحتی WHM-Reseller به همراه لایسنس آن نصب می‌شود.

آگوست 4, 2020 Webnolog بدون دیدگاه

0 دیدگاه

دیدگاه تان را ارسال کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد!