کاربرد WHM Reseller چیست ؟

کاربرد نرم افزار WHM Reseller

در صنعت هاستینگ نرم افزارهای تجاری زیادی هستند که نقش‌های مهمی ایفا می‌کنند. یکی از این نرم افزارها WHM-Reseller است. در اصل WHM-Reseller یک افزونه است که برای نرم افزار cPanel/WHM نوشته شده است. cPanel/WHM هم روی یک سرور لینوکس نصب می‌شود تا بتواند به کاربران هاست یا همان فضای میزبانی اختصاص دهد. هر کاربر یک دسترسی cPanel دارد که از آنها قادر است از تمامی منابعی که در اختیارش قرار داده شده استفاده کند.

ادامه کاربرد WHM Reseller چیست ؟
مرداد ۱۴, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

فعال سازی GZIP در سی پنل

فعال کردن GZIP در سی پنل

GZIP یعنی فشرده سازی محتوای سایت، که سبب افزایش سرعت بارگذاری صفحات آن و خوشنودی هر چه بیشتر کاربران سایت می‌شود. اگر هاست لینوکس دارید، وب سرور آن که می‌تواند آپاچی یا هر نوع وب سرور رایگان یا تجاریِ دیگری باشد، قطعاً باید از امکان GZIP پشتیبانی کند. پس یا از قبل این قابلیت فعال است، که می‌توانید توسط سرویس‌های برخط اینترنتی این موضوع را بررسی کنید. یا باید به یک روشی GZIP را روی هاست خود فعال کنید.

ادامه فعال سازی GZIP در سی پنل
تیر ۲۸, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

بررسی وضعیت Rich Snippet سایت با Rich Results Test

بررسی وضعیت Rich Snippet سایت با Rich Results Test

نمی‌دانم راجع به Rich Snippet چیزی می‌دانید یا خیر. ولی در یک جمله، اگر درک کنید که گوگل دیگر به محتوای متنیِ ساده و یکسان برای هر نتیجه در صفحهٔ نتایج خود بسنده نمی‌کند و سعی می‌کند انواع دیگری از اطلاعات جانبی راجع به نتایج را به مخاطبش نمایش دهد، تا حدودی می‌توانید متوجه شوید که Rich Snippet چیست! اطلاعات Rich Snippet را خود مدیران سایت‌ها در قسمت کد صفحات سایت قرار داده و خزنده‌های موتور جستجو آنها را دریافت می‌کنند. البته گوگل تمامی اطلاعات Rich Snippet جمع آوری شده را الزاماً در صفحات نتایج جستجوی خود نمایش نمی‌دهد. پس وظیفهٔ ما به عنوان مدیر سایت تنها در اختیار گذاشتن این اطلاعات است. نمایش یا عدم نمایش آنها به گوگل بستگی دارد.

ادامه بررسی وضعیت Rich Snippet سایت با Rich Results Test
تیر ۱۶, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

شناسه ایرنیک چیست ؟

شناسه ایرنیک چیست

منظور از ایرنیک سایت nic.ir است که متولی ثبت و ساماندهیِ دامنه‌های ملی ir و دیگر دامنه‌های وابستهٔ به آن، مثل co.ir می‌باشد. هر چند که برای خرید دامنه ملی، مثلاً ir، می‌توانید از همین سایت اقدام نمایید. اما به دلیل اینکه شما مستقیم مبادرت به خرید دامنه می‌کنید، هزینهٔ بیشتری پرداخت خواهید کرد. پس ترجیح این است که از نمایندگان فروش اقدام به خرید دامنه ملی خود کنید. هر سایت دیگری که دامنه ملی می‌فروشد، احتمالاً نمایندهٔ ایرنیک است.

ادامه شناسه ایرنیک چیست ؟
خرداد ۲۳, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

فهمیدن نسخه php سایت

فهمیدن نسخه php سایت

اگر از هاستی استفاده می‌کنید که دارای PHP برای اجرای چنین برنامه‌هایی است، ممکن است نیاز پیدا کنید تا از نسخهٔ PHP نصب شده روی سرور مطلع شوید. مثلاً قصد نصب یک CMS یا سیستم مدیریت محتوا را دارید، که از یک نسخهٔ خاصی از PHP پشتیبانی می‌کند. پس باید به عنوان یک پیش‌نیاز، نسخه‌ای مورد نیاز از PHP را برای آن نرم افزار فراهم آورید.

ادامه فهمیدن نسخه php سایت
بهمن ۳۰, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

آگاهی از نسخه های مختلف دایرکت ادمین

به عنوان مدیر سرور لینوکس که قصد دارید کنترل پنل دایرکت ادمین را روی سرور خود نصب کنید و یا این کنترل پنل را از قبل نصب کردید و الان قصد به روز رسانی آن را دارید، مطلع بودن از نسخه‌های مختلف Direct Admin از ملزومات کار است. دایرکت ادمین هم به مانند هر نرم افزار رایانه‌ای دیگری، در فاصله‌های زمانی خاص، نسخه‌های جدیدی از طرف تولید کنندهٔ آن منتشر می‌شود که معایب قبلی آن برطرف شده و به امکانات آن افزوده می‌گردد.

ادامه آگاهی از نسخه های مختلف دایرکت ادمین
بهمن ۲۰, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

نمایندگی هاست چیست ؟

نمایندگی هاست چیست

در دنیای هاست و طراحی سایت، ممکن است اصطلاحات زیادی به چشم یا گوش‌تان خورده باشد که معنی آنها را ندانید. یکی از این اصطلاحات نمایندگی هاست است که به آن ریسلر هاست هم گفته می‌شود. حالا در ادامه قصد داریم اطلاعات بیشتری راجع به این موضوع به شما عزیزان بدهیم.

ادامه نمایندگی هاست چیست ؟
بهمن ۱۹, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

تغییر نسخه PHP

تغییر نسخه PHP

برای تغییر نسخه PHP باید هاست شما دارای یک چنین قابلیتی باشد. یعنی روی سروری که هاست شما قرار گرفته است، نسخه‌ای از cPanel یا DirectAdmin نصب شده باشد که با ورود به بخش تغییر نسخه PHP بتوانید این کار را انجام دهید. در غیر این صورت راه حلی وجود نخواهد داشت. علاوه بر آن در مواقعی که سیستم عامل لینوکس از نوع Cloud Linux باشد، این امکان به صورت حرفه‌ای‌تر در اختیار کاربران هاست قرار خواهد گرفت. حالا در ادامه بررسی خواهیم کرد که در حالت‌های مختلف چطور نسخهٔ PHP سایت‌مان را تغییر دهیم و به نسخهٔ دلخواه تبدیل کنیم.

ادامه تغییر نسخه PHP
بهمن ۸, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه