آموزش تغییر نسخه PHP در سی پنل

تغییر نسخه PHP

برای تغییر نسخهٔ PHP در سی پنل وارد این کنترل پنل از فضای میزبانی‌تان شوید. سپس به دنبال بخشی با یکی از نام‌های زیر بگردید:

  • MultiPHP Manager
  • Select PHP Version

این بخش در گروه ابزارهای SOFTWARE قرار گرفته و زمانی که هاست شما از نوع لینوکس معمولی باشد باید ابزار MultiPHP Manager را بتوانید ببینید. اما اگر هاست از نوع Cloud Linux باشد ابزار Select PHP Version در دسترس شما خواهد بود. البته این یک قانونی کلی نیست! چرا که ممکن است در نسخه‌های مختلف cPanel و Cloud Linux تغییراتی حاصل شود. همچنین مدیر فنی سرور هم می‌تواند به دلخواه انتخاب کند که کدام بخش برای کدام کاربران قابل دسترس باشد. یعنی حتی امکان دارد مدیر فنی سرور، امکان انتخاب نسخهٔ PHP را هم برای شما غیر فعال کرده باشد که در این صورت باید با آنها مکاتبه نمایید.

ادامه آموزش تغییر نسخه PHP در سی پنل
دی ۲۳, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

CSF چیست و چه کاربردی دارد؟

نصب CSF

CSF نام یک فایروال یا دیوار آتش برای سرورهای لینوکس است که معمولاً کسانی که یک سرور لینوکس با سیستم عامل CentOS یا Red Hat تهیه می‌کنند، از این دیوار آتش رایگان استفاده می‌کنند. البته خود CSF به عنوان یک رابط نرم افزاری عمل می‌کند که دستورات لازم را به فایروال اصلی لینوکس، یعنی iptables ارسال می‌کند و آن را پیکربندی می‌کند. پس CSF خودش دیوار آتش نیست. اما برای عام یک فایروال محسوب می‌شود. به هر حال در این مقاله قصد ارائهٔ توضیحاتی پیرامون نرم افزار CSF داریم.

ادامه CSF چیست و چه کاربردی دارد؟
دی ۱۹, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

نصب CSF

نصب CSF

CSF یکی از پر استفاده ترین فایروال‌هایی است که روی سرور لینوکس مخصوصاً توزیع CentOS و Redhat نصب می‌شود. این فایروال اصولاً یک نرم افزار برای مدیریت قواعد فایروال اصلی رایانهٔ لینوکس است. پس خودش یک فایروال جداگانه نیست. یعنی شما حتی بدون نصب CSF هم می‌توانید فایروال اصلی لینوکس که همان ipTables می‌باشد را مدیریت کنید. ولی وقتی به سادگی می‌توانیم با تنظیم کردن سند پیکربندی CSF دیوار آتش را مدیریت کنید، چرا از این ابزار استفاده نکنیم؟! در هر صورت اگر دنبال یک آموزش برای نصب CSF روی سرور لینوکس یا حتی دیگر رایانه‌های با سیستم عامل لینوکس می‌گردید، این آموزش را دنبال کنید.

ادامه نصب CSF
دی ۱۷, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

چگونه سایت را به Google Search Console متصل کنیم؟

چگونه سایت را به Google Search Console متصل کنیم

راجع به Google Search Console در سایت زیاد صحبت کردیم. اما به طور خلاصه باید دانست که Google Search Console که همان نام جدید Google Webmaster Tools است، یک ابزار برای ایجاد ارتباط بین وبمسترها و موتور جستجوی گوگل است. وبمسترها و مدیران سایت‌ها با ثبت سایت خود در Search Console می‌توانند اطلاعاتی از وضعیت نمایش صفحات سایت خود در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل به دست بیاورند که در بهینه سازی سایت بسیار تاثیر گذار است. البته این تنها بخشی از مزایای ثبت سایت در Google Search Console است که در نهایت با انجام درست این کار، می‌توان بازدید سایت را افزایش داد. با چگونگی ثبت سایت در Google Search Console همراه ما باشید.

ادامه چگونه سایت را به Google Search Console متصل کنیم؟
دی ۱۰, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

هاست ویندوز بهتره یا لینوکس

هاست ویندوز بهتره یا لینوکس

هاست های میزبانی وب، از جنبه‌های مختلفی دسته بندی می‌شوند. که یکی از آنها نوع سیستم عاملی است که روی سرور هاست نصب شده است. هاست ها در اصل فضایی هستند روی یک رایانه که سرور نام دارند. این رایانه هم مثل هر رایانهٔ دیگری نیاز دارد که سیستم عاملی رویش نصب شود. حالا این سیستم عامل هم می‌تواند ویندوز باشد و هم لینوکس. هر کدام برای کار خاصی ساخته شدند و مزیت‌ها و معایت خاص خود را دارند. حالا می خواهیم این موضوع را بیشتر بررسی کنیم و بیبنیم هاست ویندوز بهتره یا لینوکس !

ادامه هاست ویندوز بهتره یا لینوکس
دی ۳, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

خرید هاست سی پنل ایران

خرید هاست سی پنل ایران

هاست‌ها یا فضاهای میزبانی،‌ بسته به اینکه سرور آنها در کجای دنیا قرار گرفته باشند، در تنوع بالایی قرار دارند. در همهٔ قاره‌های دنیا دیتاسنترهایی وجود دارند که سرورهای زیادی را میزبانی می‌کنند و شرکت‌های هاستینگ می‌توانند از آنها سرور خریداری کرده و از روی آن سرورها فضای میزبانی به مشتریان خود بفروشند.

از این منظر، اگر یک سرور فضای میزبانی، درون یکی از دیتاسنترهای داخل ایران باشد، به آن هاست ایران گفته می‌شود. هاست‌های ایران معمولاً دارای کنترل پنل DirectAdmin هستند. دلیل این موضوع عدم تحریم این شرکت است. در حالی که شرکت cPanel ایران را تحریم کرده است. به هر حال برای بهره بردن از کنترل پنل سی پنل روی سرورهای ایران، راه‌حل هایی وجود دارد که متخصصان وبنولوگ از آن استفاده کرده تا شما عزیزان بتوانید روی هاست ایران از کنترل پنل سی پنل استفاده کنید.

ادامه خرید هاست سی پنل ایران
آذر ۲۶, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ ۲ دیدگاه

خرید سرویس میزبانی وب

خرید سرویس میزبانی وب

برای راه‌اندازی سایت اینترنتی، شما نیاز به سرویس میزبانی وب دارید. سرویسی که به آن هاست (Host) یا میزبان هم گفته می‌شود و باید فایل‌ها و پرونده‌های سایت را روی آن قرار داد تا بازدید کنندگان از آنجا بتوانند محتویات سایت را دریافت کنند. سرویس میزبانی وبی که قصد تهیه کردن آن را دارید، باید ویژگی‌های زیر را دارا باشد:

  • از سرعت بالایی برخوردار باشد.
  • از امنیت بالایی برخوردار باشد.
  • دارای پشتیبانی قابل قبول برای رفع مشکلات میزبانی وب باشد.
  • دارای مستندات فنی و آموزشی کافی برای کاربرانش باشد.
  • از آخرین فناوری‌ها استفاده نماید.
ادامه خرید سرویس میزبانی وب
آذر ۲۴, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

آموزش کار با هاست دانلود

هاست دانلود

هاست دانلود به میزبانی گفته می‌شود که می‌توان روی آن فایل‌هایی را تنها برای دانلود توسط مشتریان بارگذاری کرد. برخی از سایت‌ها که با عنوان سایت دانلود شناخته می‌شوند، حاوی فایل‌های حجیم و سنگینی هستند که امکان بارگذاری آنها روی هاست معمولی وجود ندارد. چون هم هزینهٔ مدیریت این چنین اسنادی زیاد می‌شود. هم اینکه به دلیل اینکه سایت ما هم دقیقاً در جایی که اسناد دانلود قرار گرفته‌اند، سرعت سایت را هم کاهش می‌دهند! پس بهتر است که برای بهبود کیفیت سایت و کم کردن هزینه‌ها از هاست دانلود استفاده شود.

ادامه آموزش کار با هاست دانلود
آبان ۷, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه