کاربردهای سرور مجازی یا VPS

کاربردهای سرور مجازی یا VPS

سرور مجازی یک ماشین مجازی روی یک رایانهٔ اختصاصی است که می‌تواند درون یکی از دیتاسنترها یا مراکز داده باشد. روی این ماشین مجازی مثل هر رایانهٔ دیگری می‌توان سیستم عامل نصب کرد و نرم افزارهای مورد نیازمان را روی آن نصب و اجرا نماییم. در خیلی از مواقع وقتی نرم افزاری را بخواهیم اجرا کنیم که نیاز است همیشه به شبکه متصل باشد تا سرویس‌هایش را به افراد دیگر ارائه کند، به سراغ سرورهای مجازی می‌رویم. سرورهایی که از نظر ویژگی دقیقاً مثل یک رایانهٔ اختصاصی هستند، با این تفاوت که چون منابع کمتری دارند، هزینهٔ آن هم کاهش پیدا می‌کند. حالا می‌خواهیم بدانیم به طور کلی برای چه کاربردهایی باید به سراغ سرور مجازی رفت؟

ادامه کاربردهای سرور مجازی یا VPS
فروردین ۲۵, ۱۴۰۰, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

هاست ایرانی بهتره یا خارجی ؟

هاست ایرانی بهتره یا خارجی

هاست یا فضای میزبانی سایت اینترنتی، چیزی نیست که تولید داخل یا خارج از کشور داشته باشد! در هر صورت به دلیل اینکه این دانش کاملاً وارداتی است، تمامی سخت افزارها و نرم افزارهای صنعت هاستینگ هم وارداتی هستند و برخلاف محصولات دیگر که کیفیت داخلی آن با خارجی‌اش متفاوت است، در مورد هاست یا فضای میزبانی این مورد صدق نمی‌کند. در عوض در زمان تهیه هاست باید به موارد دیگر دقت داشت که سبب بالا رفتن سرعت باز شدن صفحات سایت و در نتیجه رضایت بیشتر بازدید کنندگان شود. در این مقاله سعی می‌شود روی این جنبهٔ قضیه بیشتر تمرکز شود.

ادامه هاست ایرانی بهتره یا خارجی ؟
فروردین ۲۴, ۱۴۰۰, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

سرور مجازی برای وردپرس

سرور مجازی برای وردپرس

اگر بازدید سایت وردپرس شما به قدری رشد کرده باشد که کاهش سرعت آن را به عینه شاهد باشید، حتماً باید به فکر تهیهٔ یک سرور مجازی باشید. سرور مجازی منابع بسیار بیشتری نسبت به هر هاست اشتراکی دارد و با بالا بردن کیفیت سایت شما، درآمدتان را هم افزایش می‌دهد. پس خرید سرور مجازی برای وردپرس پر بازدید، هزینه نیست؛ بلکه سرمایه گذاری است. البته انجام این کار نیاز به یک مجموعه ملزومات دارد که با بررسی آنها کمترین مشکل را در حین انجام این کوچ شاهد خواهید بود.

هر چقدر هم که هزینه کنید و یک هاست اشتراکی خوب خریداری کنید، درست است که از نظر فنی تا حد زیادی خیال‌تان از بابت مدیریت سرور و هاست راحت است، ولی این منابع با منابع یک سرور مجازی خوب قابل قیاس نیست. بعداً که سایت خود را به سرور مجازی جدید منتقل کردید، متوجه این تفاوت خواهید شد.

ادامه سرور مجازی برای وردپرس
فروردین ۱۸, ۱۴۰۰, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

سرور مجازی اختصاصی چیست ؟

اگر قصد خرید یک سرور وب را داشته باشید، قطعا با تنوع زیادی روبرو شدید. یکی از انواع این سرورها، سرور مجازی اختصاصی است که با مطالعهٔ توضیحات موجود در این مقاله، درک کاملی نسبت به آن پیدا خواهید کرد. به طور کلی سرورها از نظر وسعت به دو نوع اختصاصی و مجازی تقسیم بندی می‌شوند. سرورهای اختصاصی یک رایانهٔ اختصاصی هستند که تمامی منابع آن به شما به عنوان خریدار اختصاص داده می‌شود. به همین دلیل به آن سرور اختصاصی گفته می‌شود. اما سرور مجازی یک بخشی از یک سرور اختصاصی است، به طوری که به صورت مجازی چند تا ماشین روی یک سرور اختصاصی ایجاد می‌گردند که طریقهٔ کار کردن با آنها دقیقاً به مانند سرور اختصاصی است. فقط منابع کمتری دارند؛ پس ارزان‌تر هم باید باشند.

ادامه سرور مجازی اختصاصی چیست ؟
فروردین ۱۷, ۱۴۰۰, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

چطور PHP Memory Limit را افزایش دهیم؟

چطور PHP Memory Limit را افزایش دهیم

یکی از تنظیمات اختصاصی مربوط به PHP که روی فضای میزبانی یا سرور وب می‌توان آن را تنظیم نمود، memory_limit است که درون سند پیکربندی PHP با نام php.ini قرار گرفته. مقدار این گزینهٔ تنظیماتی را می‌توان طبق نیاز تغییر داد. کاری که این گزینهٔ تنظیماتی می‌تواند انجام دهد، محدود کردن میزان استفادهٔ اسکریپت PHP از حافظه اصلی سیستم یا همان RAM است. در خیلی از مواقع به عنوان مدیر سایت باید جلوی استفادهٔ بیش از حد حافظه توسط اسکریپت PHP را گرفت.

ادامه چطور PHP Memory Limit را افزایش دهیم؟
اسفند ۲, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

معرفی بهترین کنترل پنل های تجاری برای هاستینگ لینوکس

معرفی بهترین کنترل پنل های تجاری برای هاستینگ لینوکس

با رشد استفاده از فضای مجازی، کسب و کارها و سرمایه‌گذاری‌های حیطهٔ وب و شبکه افزایش پیدا کردند. یکی از این زمینه‌ها، میزبانی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های تحت وب هستند که معمولاً شرکت‌های هاستینگ عهده‌دار این وظیفه‌اند. شرکت‌های هاستینگ هم برای اینکه بتوانند این فضاها را ارائه کنند، باید از نرم افزارهایی با عنوان کنترل پنل روی سرورهای خود استفاده کنند. این نرم افزارها امکان ارائه خدمات میزبانی را به صورت ساده و راحت به مشتری نهایی می‌دهند.

ادامه معرفی بهترین کنترل پنل های تجاری برای هاستینگ لینوکس
بهمن ۱۸, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

معرفی بهترین کنترل پنل های رایگان و متن باز برای هاستینگ لینوکس

بهترین کنترل پنل های رایگان و باز متن برای هاست لینوکس

به عنوان مدیر سرور وب و یا مدیر سایت‌های متعدد، یکی از نرم افزارهایی که بسیار سر و کارتان به آن خواهد خورد، نرم افزار کنترل پنل است. کنترل پنل‌ها امکان مدیریت سایت‌ها و سرویس‌های مختلف از قبیل سرویس ایمیل، FTP و DNS را برای کاربر نهایی و یا مدیران سایت‌های اینترنتی بسیار ساده می‌کنند. از طرف دیگر برای کسانی هم که فضای میزبانی به فروش می‌رسانند، کنترل پنل‌ها صرفه جویی عظیمی در هزینه‌های آنها خواهند داشت.

شرکت‌ها و گروه‌های مختلفی دست به تولید و توسعهٔ کنترل پنل زده‌اند، که اگر خواسته باشیم آنها را دسته بندی کنیم، می‌توان به دو گروه کنترل پنل‌های رایگان و کنترل پنل‌های پولی اشاره کرد. تقریباً تمامی شرکت‌های ارائه دهندهٔ خدمات میزبانی از کنترل پنل‌های پولی استفاده می‌کنند و دلیل آن هم کمتر بودن ایرادهای آنها و امکان دریافت پشتیبانی از تولید کننده آنها است.

ادامه معرفی بهترین کنترل پنل های رایگان و متن باز برای هاستینگ لینوکس
بهمن ۱۶, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

کامل ترین آموزش حرفه ای کنترل پنل cPanel/WHM منتشر شد!

کامل ترین آموزش حرفه ای کنترل پنل cPanel/WHM

کنترل پنل سی پنل به عنوان محبوب‌ترین کنترل پنل سرورهای لینوکس و هاستینگ، دارای سطوح کاربری مختلفی است. یکی از این سطوح مربوط به مدیر اصلی و مدیر فنی سرور می‌شود، که وظایفی همچون پیکربندی‌های مهم و اصلی سرور را بر عهده دارند. انجام این وظایف هم نیاز به دانش مخصوصی دارد که انجام‌شان را از عهدهٔ همگان خارج می‌کند. بنابراین افرادی که قصد ورود به این عرصه را دارند، باید زمان گذاشته و با مطالعهٔ مستندات آموزشی این کنترل پنل پس از گذراندن دوره‌های مقدماتی شبکه و لینوکس، به همراه جستجوی پراکنده و همچنین آزمون و خطاهای بسیار، تسلط کافی را روی cPanel/WHM به عنوان مدیر سرور به دست آورند. حال چه کار می‌توان انجام داد، تا این دورهٔ نسبتاً طولانی را تا حد امکان کوتاه‌تر کرد؟

ادامه کامل ترین آموزش حرفه ای کنترل پنل cPanel/WHM منتشر شد!
دی ۴, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه