View های مختلف در کنترل پنل Plesk

View های مختلف در کنترل پنل Plesk

از جمله مشکلاتی که ممکن است کاربران پلسک با آن مواجه شوند، تغییر در ظاهر رابط کاربری بخش مدیریت سرور است، که معمولاً نمی‌دانند پلسک از View ها یا نماهای مختلفی پشتیبانی می‌کند؛ که در هر نما (View) جایگاه بخش‌های مختلف در نوار ناوبری متغیر است. اول از همه باید بدانید که برای مدیریت نماها باید دسترسی ریشه یا مدیر کل را داشته باشید، تا بتوانید از بخش تنظیمات پلسک، یک نما متناسب با نیاز خود انتخاب و فعال نمایید.

ادامه View های مختلف در کنترل پنل Plesk
مهر ۲۶, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

CloudLinux از چه کنترل پنل هایی پشتیبانی می کند؟

CloudLinux از چه کنترل پنل هایی پشتیبانی می کند

کلود لینوکس یک وصله برای هستهٔ سیستم عامل‌های لینوکس (CentOS و RedHat) است که امکانات بیشتری را به سرور اضافه می‌کند. این امکانات بیشتر به کار سرورهای هاستینگ می‌آید که تعداد زیادی حساب میزبانی سایت (host) روی سرور دارند. اگر خواسته باشیم به طور خلاصه کارایی کلود لینوکس را شرح دهیم، باید بگوییم که اگر بخواهیم حائل قوی‌تری را بین تک تک کاربران روی سرور ایجاد کنیم، که امنیت سایت‌ها را بالاتر ببریم؛ همچنین اختیار کاملی به عنوان مدیر سرور روی استفاده از منابع سرور مثل CPU و RAM تک تک مشتریان داشته باشیم، چاره‌ای نداریم جز اینکه به سراغ استفاده از CloudLinux برویم.

ادامه CloudLinux از چه کنترل پنل هایی پشتیبانی می کند؟
مهر ۲۰, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

کار با سرور لینوکس با Cockpit

کار با سرور لینوکس با Cockpit

کار کردن با سرور لینوکس، یعنی کار کردن با خط فرمان سرور لینوکس! یعنی همیشه در محیط سیاه رنگ ترمینال (پایانه) بودن. این کار هر چند که برای لینوکس دوستان یعنی لذت؛ اما ممکن است برای خیلی از افراد سخت باشد. یا حتی با وجود استفاده از یک ابزار دیگر، حرفه‌ای‌ها هم بتوانند در زمان خود صرفه جویی نمایند. پیشنهاد ما این است که اگر علاقه مند به کار کردن درون یک محیط گرافیکی روی مرورگر به جای خط فرمان لینوکس هستید، حتماً Cockpit را امتحان کنید. Cockpit برای راحت کردن امر مدیریت و پیکربندی سرور لینوکس ساخته شده که همه به رایگان قادرند از آن استفاده نمایند. حالا در ادامه جوانب بیشتری از این نرم افزار را با هم بررسی خواهیم کرد.

ادامه کار با سرور لینوکس با Cockpit
شهریور ۲۹, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

درگاه پرداخت اینترنتی چیست ؟

درگاه پرداخت اینترنتی چیست

همیشه موضوع انتقال پول و خرید محصول از مهم‌ترین دغدغه‌های بشر تا به امروز بوده است. امروزه با ورود اینترنت و فضای مجازی این انتقال پول به شکلی جدید از طریق درگاه‌های اینترنتی انجام می‌گیرد. این درگاه‌های اینترنتی هستند که پول را از مشتری یک وب‌سایت دریافت می‌کنند و به حساب فروشنده یا مالک فروشگاه مجازی ارسال می‌نمایند.

درگاه‌های اینترنتی را معمولاً بانک‌ها به مشتریان خود ارائه می‌کنند. همانطور که این بانک‌ها هستند که به فروشگاه‌های حقیقی موجود در بازار، دستگاه کارتخوان (POS) واگذار می‌کنند، به فروشگاه‌های مجازی هم درگاه اینترنتی می‌دهند. البته انواع دیگری از درگاه‌های هم هستند که نیازی به مراجعهٔ به بانک برای دریافت آنها نیست. به آنها درگاه واسط گفته می‌شود و باید از شرکت‌های خصوصی دریافت گردد. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد درگاه پرداخت اینترنتی به شما خواهم داد.

ادامه درگاه پرداخت اینترنتی چیست ؟
شهریور ۲۵, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

نصب ImunifyAV روی سرورهای cPanel و DirectAdmin

نصب ImunifyAV روی سرورهای cPanel و DirectAdmin

برای یک سرور که همواره به شبکه‌ای مثل اینترنت که پر از تهدید است متصل است، هیچ چیز به اندازهٔ نصب و پیکربندی یک نرم افزار امنیتی خوب مهم نیست! این قبیل نرم افزارها هم به گروه‌های مختلفی دسته بندی می‌شوند، که یکی از این گروه ها ضدویروس‌ها هستند. برای سرورهای لینوکسی که از کنترل پنل‌هایی مثل cPanel و DirectAdmin استفاده می‌کنند، نرم افزارهای مختلفی ارائه شده که بیشتر آنها هم رایگان هستند. مثلاً ClamAV از معروف‌ترین آنتی ویروس‌های لینوکس محسوب می‌شود که روی این سرورها هم به راحتی نصب می‌شود. اما به تازگی شرکت کلودلینوکس آنتی ویروس رایگانی را با نام imunifyAV عرضه کرده که با رابط گرافیکی خوبی که دارد، کار تنظیمات را برای مدیران سرورها ساده‌تر کرده است. در ادامه راجع به نصب و نحوهٔ استفاده از آن اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

ادامه نصب ImunifyAV روی سرورهای cPanel و DirectAdmin
شهریور ۲۴, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

افزونه های مدیریت Nginx روی سرور cPanel / WHM

افزونه های مدیریت Nginx روی سرور cPanel / WHM

یکی از مهم‌ترین وب سرور‌هایی که در عرصهٔ اینترنت جزء نرم افزارهای اساسی است، Nginx است. این وب سرور از سرعت و کیفیت به مراتب بالاتری نسبت به Apache برخوردار است. به همین دلیل خیلی از مدیران سرور و مدیران سایت‌ها در صدد تغییر وب سرور خود از آپاچی به انجینیکس هستند. برای آماده شدن به جهت این مهاجرت، باید بدانیم که کنترل پنل سرور لینوکس ما چیست. در حالی که از کنترل پنل سی پنل استفاده می‌کنیم، کار ما خیلی راحت است. چرا که از نظر افزونه‌هایی که برای WHM نوشته شدند که بتوانند Nginx را روی سرور نصب و کنترل کنند، دست ما خیلی باز است. تقریباً ۳ تا افزونه برای WHM تولید شده که انتخاب باید از بین آنها باشد. با هم بیشتر با این افزونه‌ها آشنا خواهیم شد.

ادامه افزونه های مدیریت Nginx روی سرور cPanel / WHM
مرداد ۲۲, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

کاربرد WHM Reseller چیست ؟

کاربرد نرم افزار WHM Reseller

در صنعت هاستینگ نرم افزارهای تجاری زیادی هستند که نقش‌های مهمی ایفا می‌کنند. یکی از این نرم افزارها WHM-Reseller است. در اصل WHM-Reseller یک افزونه است که برای نرم افزار cPanel/WHM نوشته شده است. cPanel/WHM هم روی یک سرور لینوکس نصب می‌شود تا بتواند به کاربران هاست یا همان فضای میزبانی اختصاص دهد. هر کاربر یک دسترسی cPanel دارد که از آنها قادر است از تمامی منابعی که در اختیارش قرار داده شده استفاده کند.

ادامه کاربرد WHM Reseller چیست ؟
مرداد ۱۴, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

فعال سازی GZIP در سی پنل

فعال کردن GZIP در سی پنل

GZIP یعنی فشرده سازی محتوای سایت، که سبب افزایش سرعت بارگذاری صفحات آن و خوشنودی هر چه بیشتر کاربران سایت می‌شود. اگر هاست لینوکس دارید، وب سرور آن که می‌تواند آپاچی یا هر نوع وب سرور رایگان یا تجاریِ دیگری باشد، قطعاً باید از امکان GZIP پشتیبانی کند. پس یا از قبل این قابلیت فعال است، که می‌توانید توسط سرویس‌های برخط اینترنتی این موضوع را بررسی کنید. یا باید به یک روشی GZIP را روی هاست خود فعال کنید.

ادامه فعال سازی GZIP در سی پنل
تیر ۲۸, ۱۳۹۹, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه