آموزش کامل WordPress Toolkit برای مدیریت سادهٔ وردپرس روی هاست

آموزش کامل WordPress Toolkit برای مدیریت ساده وردپرس روی هاست

ما همیشه به دنبال ساده‌ترین راه برای انجام کارهای مختلف هستیم. برای نصب و مدیریت وردپرس روی هاست خود هم اگر خواسته باشیم دنبال ساده‌ترین، در عین حال بهینه‌ترین روش بگردیم، استفاده از نرم افزاری به نام WordPress Toolkit می‌تواند ایدهٔ بسیار مناسبی باشد.

WordPress Toolkit چیست؟

روی بیشتر هاست‌های جدید امروزی، ابزاری به نام WordPress Toolkit وجود دارد که اگر مثلاً وارد سی‌پنل یا پلسک هاست خود شوید، می‌توانید آن را مشاهده کنید. WordPress Toolkit را خود شما نمی‌توانید روی هاست‌تان نصب کنید. باید مدیر سرور این کار را روی کل سرور انجام دهد. به عبارتی بهتر، دسترسی ریشه به سرور نیاز است. مهم‌ترین کارهایی که می‌توان با WordPress Toolkit به راحتی انجام داد شامل موارد زیر می‌گردند:

ادامه آموزش کامل WordPress Toolkit برای مدیریت سادهٔ وردپرس روی هاست
خرداد ۱۶, ۱۴۰۱, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

رفع خطای Failed to retrieve directory listing هنگام اتصال به FTP

رفع خطای Failed to retrieve directory listing هنگام اتصال به FTP

یکی از مشکلات اساسی کاربران هنگام اتصال به حساب FTP سایت خود، این است که با وجود اینکه مطمئن هستند که نام کاربری و رمز عبور آنها صحیح است، اما قادر به اتصال صحیح به حساب FTP نیستند و خطای عدم نمایش فهرست محتویات مسیر ریشه را دریافت می کنند که این خطا با عنوان Failed to retrieve directory listing شناخته می‌شود.

ادامه رفع خطای Failed to retrieve directory listing هنگام اتصال به FTP
خرداد ۱۴, ۱۴۰۱, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

WHOIS چیست و چطور WHOIS بگیریم؟

WHOIS چیست

هر دامنهٔ اینترنتی که روی شبکهٔ اینترنت توسط رجیسترارهای دامنه ثبت می‌شود، به همراه آن اطلاعات مالک آن دامنه هم دریافت و ثبت می‌شود. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، نام سازمان، کشور، استان، شهر، نشانی، کد پستی، ایمیل، تلفن و فکس است. به عنوان یک کاربر معمولی، اگر خواسته باشیم به این اطلاعات برای هر دامنه، دسترسی داشته باشیم، باید WHOIS آن دامنه را بگیریم. پس به عملیات دریافت اطلاعات مالک دامنه WHOIS گرفتن می‌گویند.

ادامه WHOIS چیست و چطور WHOIS بگیریم؟
خرداد ۵, ۱۴۰۱, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

رفع خطای ۵۰۰ سایت و علت های بروز آن

رفع خطای 500 سایت و علت های بروز آن

برای هر درخواستی که به نرم افزار وب سرور (آپاچی یا لایت اسپید و یا Nginx) داده می‌شود، پاسخ به صورت یک کد برگردانده می‌شود که وضعیت پاسخ دریافتی را نشان می‌دهد. گروهی از کدهای وضعیت در دستهٔ ۵xx یا گروه ۵۰۰ قرار می‌گیرند که نشان دهندهٔ وجود مشکل از سمت وب سرور است. پس این مشکل را مدیر سایت می‌تواند برطرف نماید، چون مشکلی در سمت سرور وجود دارد که نرم افزار وب سرور قادر به پردازش درخواست Client نیست. بیشترین محدودهٔ کدهای خطا هم بین ۵۰۰ تا ۵۱۰ قرار می‌گیرند. حالا در ادامه با هم بررسی می‌کنیم که علت‌های اصلی بروز یک چنین خطایی روی سایت چیست و چطور می‌توان آن را برطرف نمود.

ادامه رفع خطای ۵۰۰ سایت و علت های بروز آن
خرداد ۲, ۱۴۰۱, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

ارسال درخواست حذف IP یا سایت از فهرست سیاه هرزنامه spamhaus

اگر دامنه سایت یا IP سروری که سایت شما روی آن قرار گرفته است، به فهرست سیاه هرزنامه spamhaus اضافه شده باشد، شما باید در بد مخمصه‌ای گرفتار شده باشید! چون تمامی ایمیل‌های ارسالی از سمت صندوق‌های ایمیل شما، یا اصلاً به دست دریافت کننده نمی‌رسند. یا اگر هم برسند به صندوق spam یا junk آنها منتقل می‌شود. این مشکل اگر برای کل یک سرور رخ دهد، برای تمامی سایت‌های میزبانی شدهٔ روی آن، یک چنین مشکلی را ایجاد می‌کنند. پس در ابتدا باید بررسی کنید و ببینید که آیا آی پی یا دامنه سایت شما در فهرست سیاه هرزنامه‌ها قرار گرفته است یا خیر. سپس اقدام به رفع مشکل کنید.

ادامه ارسال درخواست حذف IP یا سایت از فهرست سیاه هرزنامه spamhaus
اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۱, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

استعلام تاریخچه ثبت دامنه با whoisxmlapi

استعلام تاریخچه ثبت دامنه با whoisxmlapi

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید یک دامنه از چه زمانی ثبت شده و در این بین وضعیت آزادسازی و ثبت مجدد آن به چه صورتی بوده است. گاهی از اوقات ممکن است اتفاق بیافتد که دامنه‌ای را ثبت کرده باشید که از ابتدا به صورت آزاد نبوده. بلکه بعد از منقضی شدن آن، که وضعیت آن به آزاد تغییر کرده است، شما آن را ثبت کردید. پس از مدتی متوجه می‌شوید که دامنه وضعیت مناسبی از نظر BlockList بودن ندارد و باید قید آن را بزنید! پس همیشه قبل از ثبت یک دامنه بررسی‌های لازم را انجام دهید تا جلوی ضررهای احتمالی را تا حد امکان بگیرید.

ادامه استعلام تاریخچه ثبت دامنه با whoisxmlapi
اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

چطور سایتم را بفروشم؟

چطور سایتم را بفروشم

چه قصد درآمدزایی از فروش سایت ‌تان را داشته باشید و چه قصد واگذاری آن به دلایلی مثل مشغلهٔ کاری شما را از گذاشتن زمان برای کار روی سایت منع کرده باشد، به هر حال دو موضوع مهم را باید در نظر داشته باشید؛ یکی اینکه برای سایت خود چطور خریدار پیدا کنید. دوم اینکه فرآیند فروش سایت را چطور باید انجام داد تا سر شما یا خریدار کلاه نرود.

ادامه چطور سایتم را بفروشم؟
اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۱, منتشر شده در وبلاگ ۱ دیدگاه

آیا برای نصب SSL روی سایت به IP اختصاصی نیاز است؟

آیا برای نصب SSL روی سایت به IP اختصاصی نیاز است

یکی از سوالاتی که وبمسترها ممکن است با آن مواجه شوند این است که آیا برای نصب یک گواهینامه SSL معتبر نیاز است تا هاست ما مجهز به IP اختصاصی باشد؟ در نظر داشته باشید که هر سایت و یا سامانهٔ اینترنتی باید یک نشانی اینترنتی یا همان IP داشته باشد تا افرادی که روی شبکهٔ هستند بتوانند محتویات آن سایت را ببینند. در اوایل عمر اینترنتی این طور بود که هر سایت می‌بایستی یک آی پی منحصر به فرد داشته باشد، که بعدها به علت محدودیت‌هایی که در تعداد IP های اینترنتی به وجود آمد، وب سرورها طوری برنامه نویسی شدند که بتوانند با یک IP چندین سایت را میزبانی کنند که به این قابلیت Virtual Host گفته می‌شود.

ادامه آیا برای نصب SSL روی سایت به IP اختصاصی نیاز است؟
اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۱, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه