فهمیدن نسخه php سایت

فهمیدن نسخه php سایت

اگر از هاستی استفاده می‌کنید که دارای PHP برای اجرای چنین برنامه‌هایی است، ممکن است نیاز پیدا کنید تا از نسخهٔ PHP نصب شده روی سرور مطلع شوید. مثلاً قصد نصب یک CMS یا سیستم مدیریت محتوا را دارید، که از یک نسخهٔ خاصی از PHP پشتیبانی می‌کند. پس باید به عنوان یک پیش‌نیاز، نسخه‌ای مورد نیاز از PHP را برای آن نرم افزار فراهم آورید.

ادامه فهمیدن نسخه php سایت
بهمن ۳۰, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

آگاهی از نسخه های مختلف دایرکت ادمین

به عنوان مدیر سرور لینوکس که قصد دارید کنترل پنل دایرکت ادمین را روی سرور خود نصب کنید و یا این کنترل پنل را از قبل نصب کردید و الان قصد به روز رسانی آن را دارید، مطلع بودن از نسخه‌های مختلف Direct Admin از ملزومات کار است. دایرکت ادمین هم به مانند هر نرم افزار رایانه‌ای دیگری، در فاصله‌های زمانی خاص، نسخه‌های جدیدی از طرف تولید کنندهٔ آن منتشر می‌شود که معایب قبلی آن برطرف شده و به امکانات آن افزوده می‌گردد.

ادامه آگاهی از نسخه های مختلف دایرکت ادمین
بهمن ۲۰, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

نمایندگی هاست چیست ؟

نمایندگی هاست چیست

در دنیای هاست و طراحی سایت، ممکن است اصطلاحات زیادی به چشم یا گوش‌تان خورده باشد که معنی آنها را ندانید. یکی از این اصطلاحات نمایندگی هاست است که به آن ریسلر هاست هم گفته می‌شود. حالا در ادامه قصد داریم اطلاعات بیشتری راجع به این موضوع به شما عزیزان بدهیم.

ادامه نمایندگی هاست چیست ؟
بهمن ۱۹, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

تغییر نسخه PHP

تغییر نسخه PHP

برای تغییر نسخه PHP باید هاست شما دارای یک چنین قابلیتی باشد. یعنی روی سروری که هاست شما قرار گرفته است، نسخه‌ای از cPanel یا DirectAdmin نصب شده باشد که با ورود به بخش تغییر نسخه PHP بتوانید این کار را انجام دهید. در غیر این صورت راه حلی وجود نخواهد داشت. علاوه بر آن در مواقعی که سیستم عامل لینوکس از نوع Cloud Linux باشد، این امکان به صورت حرفه‌ای‌تر در اختیار کاربران هاست قرار خواهد گرفت. حالا در ادامه بررسی خواهیم کرد که در حالت‌های مختلف چطور نسخهٔ PHP سایت‌مان را تغییر دهیم و به نسخهٔ دلخواه تبدیل کنیم.

ادامه تغییر نسخه PHP
بهمن ۸, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

آموزش تغییر نسخه PHP در دایرکت ادمین

تغییر نسخه PHP در Domain Setup در دایرکت ادمین

در کنترل پنل دایرکت ادمین، شما به عنوان کاربر نهایی یا همان User، فقط زمانی می‌توانید نسخه PHP را تغییر دهید که مدیر سرور در سطح Admin اقدام به نصب چندین نسخهٔ PHP روی سرور کرده باشد. البته روش دیگری هم برای افزودن امکان پشتیبانی از چندین نسخهٔ PHP در دایرکت ادمین هم وجود دارد؛ و آن نصب Cloud Linux روی سرور است. این کار هم باید در سطح مدیر اصلی سرور (Admin) انجام گردد. پس با فرض اینکه مدیر سرور قبلاً یکی از این کار را انجام داده است، با نام کاربری و رمز عبور خود، وارد محیط دایرکت ادمین خود شده و به قسمت Domain Setup وارد شوید. در ادامه به مراحل بعدی که باید انجام پذیرد، می‌پردازیم.

ادامه آموزش تغییر نسخه PHP در دایرکت ادمین
دی ۲۸, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

آموزش تغییر نسخه PHP در سی پنل

تغییر نسخه PHP

برای تغییر نسخهٔ PHP در سی پنل وارد این کنترل پنل از فضای میزبانی‌تان شوید. سپس به دنبال بخشی با یکی از نام‌های زیر بگردید:

  • MultiPHP Manager
  • Select PHP Version

این بخش در گروه ابزارهای SOFTWARE قرار گرفته و زمانی که هاست شما از نوع لینوکس معمولی باشد باید ابزار MultiPHP Manager را بتوانید ببینید. اما اگر هاست از نوع Cloud Linux باشد ابزار Select PHP Version در دسترس شما خواهد بود. البته این یک قانونی کلی نیست! چرا که ممکن است در نسخه‌های مختلف cPanel و Cloud Linux تغییراتی حاصل شود. همچنین مدیر فنی سرور هم می‌تواند به دلخواه انتخاب کند که کدام بخش برای کدام کاربران قابل دسترس باشد. یعنی حتی امکان دارد مدیر فنی سرور، امکان انتخاب نسخهٔ PHP را هم برای شما غیر فعال کرده باشد که در این صورت باید با آنها مکاتبه نمایید.

ادامه آموزش تغییر نسخه PHP در سی پنل
دی ۲۳, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

CSF چیست و چه کاربردی دارد؟

نصب CSF

CSF نام یک فایروال یا دیوار آتش برای سرورهای لینوکس است که معمولاً کسانی که یک سرور لینوکس با سیستم عامل CentOS یا Red Hat تهیه می‌کنند، از این دیوار آتش رایگان استفاده می‌کنند. البته خود CSF به عنوان یک رابط نرم افزاری عمل می‌کند که دستورات لازم را به فایروال اصلی لینوکس، یعنی iptables ارسال می‌کند و آن را پیکربندی می‌کند. پس CSF خودش دیوار آتش نیست. اما برای عام یک فایروال محسوب می‌شود. به هر حال در این مقاله قصد ارائهٔ توضیحاتی پیرامون نرم افزار CSF داریم.

ادامه CSF چیست و چه کاربردی دارد؟
دی ۱۹, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

نصب CSF

نصب CSF

CSF یکی از پر استفاده ترین فایروال‌هایی است که روی سرور لینوکس مخصوصاً توزیع CentOS و Redhat نصب می‌شود. این فایروال اصولاً یک نرم افزار برای مدیریت قواعد فایروال اصلی رایانهٔ لینوکس است. پس خودش یک فایروال جداگانه نیست. یعنی شما حتی بدون نصب CSF هم می‌توانید فایروال اصلی لینوکس که همان ipTables می‌باشد را مدیریت کنید. ولی وقتی به سادگی می‌توانیم با تنظیم کردن سند پیکربندی CSF دیوار آتش را مدیریت کنید، چرا از این ابزار استفاده نکنیم؟! در هر صورت اگر دنبال یک آموزش برای نصب CSF روی سرور لینوکس یا حتی دیگر رایانه‌های با سیستم عامل لینوکس می‌گردید، این آموزش را دنبال کنید.

ادامه نصب CSF
دی ۱۷, ۱۳۹۸, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه