بررسی آنلاین SSL سایت

اگر به تازگی روی سایت خود SSL نصب کردید که باعث می شود سایت شما با استفاده از پروتکل https باز شود، شاید لازم باشد بررسی های بیشتری انجام دهید تا ببینید که آیا مشکلی در نصب SSL روی سایت شما وجود دارد یا خیر. هاست های cPanel وبنولوگ که شما خریداری می کنید، عمدتاً دارای امکان SSL رایگان هستند که از قبل روی سایت شما فعال است. اگر می خواهید بدانید که آیا این گونه است یا خیر، کافی است سایت را با https باز کنید. ببینید آیا علامت قفل سبز رنگ درون مرورگر شما نمایش داده می شود یا خیر. البته در برخی از مواقع که شما تنظیمات سایت خود را به درستی روی https تنظیم نکرده باشید، با اینکه SSL روی سایت شما فعال است، ولی قفل سبز رنگ نمایش داده نخواهد شد.

سرویسی که ما قصد معرفی آن به شما برای بررسی آنلاین SSL سایت داریم، SSL Checker نام دارد و با وارد شدن به نشانی https://www.sslshopper.com/ssl-checker.html می توانید از این امکان استفاده کنید. در جعبه ای که با نام Server Hostname در وسط صفحه قرار گرفته است کافی است نام دامنه را وارد کنید. پس از آن روی Check SSL کلیک کنید.

نتیجه ای که به ما نشان داده خواهد شد، معتبر بودن یا نبودن SSL به همراه اطلاعات جانبی دیگر مثل نوع وب سرور و آی پی سایت و مدت زمانی است که از اعتبار جواز SSL باقی مانده است. در پایین همین صفحه هم اطلاعات بیشتری راجع به خود جواز SSL و صادر کنندۀ آن به ما نشان داده خواهد شد. شاید پس از نصب SSL و یا برای اطلاع از وضعیت اتصال امن به سایت بهتر باشد از چنین سامانه ای استفاده کنیم. در آموزش های دیگر راجع به نصب SSL روی سایت و همچننین استفاده از SS رایگان توضیحات و آموزش های کامل خدمت شما ارائه شده است.

اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶ Webnolog ۲ دیدگاه

۲ دیدگاه

  1. آرشا گفت:

    سلام
    ssl v رو چک کردم و و گفت معتبر هست اما قفل سبز رنگ مشاهده نمی کنم قفل هست ولی سبز رنگنیست .

    • Webnolog گفت:

      سلام. اگر SSL معتبر باشه ولی قفل سبز رنگ رو نتونید ببینید، به این معنا است که برخی از محتویات و منابع صفحه از پروتکل http بارگیری میشن. باید قالب سایت و یا کدهای سایت رو ویرایش کنید و هر کجا http هست رو به https تبدیل کنید. یعنی قالب سایت هم باید با https سازگار باشه.

دیدگاه تان را ارسال کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد!