هاست ریسلر چیست ؟

یکی از اصطلاحاتی که ابهام زیادی برای افراد تازه ورود به صنعت وب دارد، هاست ریسلر است. کلمهٔ ریسلر از Reseller گرفته شده و اگر خواسته باشیم آن را به صورت دقیق‌تر به فارسی ترجمه کنیم، باید از آن به عنوان نمایندگی نام ببریم. در عمل هم ریسلر به معنای فروش کلی یک محصول است؛ یعنی شخصی نمایندگی فروش یک محصول را با قیمت کمتری، از یک فروشگاه یا شرکت دریافت می‌کند و با قیمت بیشتری به مشتری خود می‌فروشد. حالا با این توضیحات، تا حد زیادی می‌توان فهمید که هاست ریسلر، یک سرویس برای فروش هاست یا فضای میزبانی به مشتریان خودمان است. یعنی یک هاست با حجم بیشتر تهیه می‌کنیم و با قسمت کردن آن حجم به فضای کمتر، می‌توانیم آنها را بفروشیم و در اختیار دیگران قرار دهیم.

همیشه برای ورود به یک حیطهٔ کاری، باید راه میانبر و ساده‌تری وجود داشته باشد. در زمینهٔ هاستینگ و فروش هاست، اگر خواسته باشیم خودمان دست به تهیهٔ یک سرور اختصاصی و یا حتی مجازی بزنیم و نرم افزارهای مورد نیاز را روی آن نصب و پیکربندی کنیم و همیشه هم حواس‌مان به آن باشد که مبادا مشکلی برای آن رخ دهد، کار کمی پیچیده خواهد شد. اما راه حل میانبر برای این ورود، تهیهٔ یک بستهٔ فضای هاست ریسلر یا همان نمایندگی هاست است.

در این حالت به شما مثلاً یک حساب نمایندگی WHM برای مدیریت حساب‌های cPanel، و یا یک حساب نمایندگی Directadmin و یا نمایندگی دیگر کنترل پنل‌ها را می‌دهند، که از آن طریق به تعداد محدود یا نامحدود می‌توانید اکانت هاست برای کاربر نهایی، که قصد راه اندازی سایت دارد، ایجاد کنید و دسترسی آن را به وی بدهید. که البته این کار را هم می‌توانید به صورت دستی انجام دهید و هم با استفاده از نرم افزارهایی مثل WHMCS که بر بستر اینترنت یک فروشگاه اینترنتی برای شما راه اندازی می‌کند.

در رابطه با هاست ریسلر، دانش زیادی وجود دارد که می‌بایستی آنها را کسب کنید. البته زیاد سخت نیست. یکی از این دانش‌ها، نحوهٔ دسته بندی آنها است. از آنجایی که معمولاً یک هاست یا فضای میزبانی می‌تواند روی دو نوع سیستم عامل، لینوکس و ویندوز، ایجاد شود، هاست ریسلر هم می‌تواند ویندوز یا لینوکس باشد. این عمده ترین روش دسته‌بندی نمایندگی هاست است. روش دیگر برای دسته بندی نمایندگی هاست، موقعیت مکانی است که می‌تواند در کشورهای مختلف باشد. مثلاً نمایندگی هاست داخل ایران و خارج از ایران. و البته دسته بندی بر اساس مشخصات فنی که برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید صفحهٔ‌ نمایندگی هاست ما را مشاهده کنید و با یک مقایسه بین آنها، بیشتر متوجه قضیه شوید.

با این توضیحات باید در ادامه خدمت شما عرض کنیم که با رشد و کسب و کارتان هر زمان قادرید به یک راه حل قوی‌تر کوچ کنید و کارتان را توسعه دهید. پس نگران هیچ چیز نباشید!

نوامبر 17, 2022 Webnolog بدون دیدگاه

0 دیدگاه

دیدگاه تان را ارسال کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد!