View های مختلف در کنترل پنل Plesk

View های مختلف در کنترل پنل Plesk

از جمله مشکلاتی که ممکن است کاربران پلسک با آن مواجه شوند، تغییر در ظاهر رابط کاربری بخش مدیریت سرور است، که معمولاً نمی‌دانند پلسک از View ها یا نماهای مختلفی پشتیبانی می‌کند؛ که در هر نما (View) جایگاه بخش‌های مختلف در نوار ناوبری متغیر است. اول از همه باید بدانید که برای مدیریت نماها باید دسترسی ریشه یا مدیر کل را داشته باشید، تا بتوانید از بخش تنظیمات پلسک، یک نما متناسب با نیاز خود انتخاب و فعال نمایید.

به طور کلی دو تا نما در پلسک وجود دارد که رابط پلسک را به دو شیوهٔ متمایز نشان می‌دهد. این نماها به قرار زیر هستند:

  • Power User view
  • Service Provider view

هر کدام از این نماها برای رفع نیاز گروه خاصی از کاربران پلسک طراحی شده است. اگر سرور شما میزبان سایت‌های شخصی خود شماست، حتماً باید از نمای Power User استفاده کنید. در این حالت کنترل منابع سایت‌ها و استفاده از سرویس‌های آنها از قبیل سرویس ایمیل و FTP و … از طریق یک بخش کلی ساده سازی شده است. ورود به پلسک با این نما معمولاً برای افراد تازه‌کار گیج کننده است.

اما اگر روی سرور سایت‌های مشتریان‌تان را میزبانی می‌کنید که به هر کدام یک دسترسی پلسک داده‌اید، شما نیازی ندارید که کنترل تک تک فضاهای میزبانی را به دست بگیرید. پس باید از نمای Service Provider استفاده نمایید. این نما برای کسانی که تا به حال از کنترل پنل‌هایی مثل سی پنل و دایرکت ادمین استفاده کرده‌اند آشناتر است. در این حالت گزینه‌های تنظیماتی کلی سرور و نمایندگان در اختیار مدیر سرور است.

تغییر نماها یا View در پلسک

برای تغییر نمای پلسک، می‌توانید روی Tools & Settings کلیک کنید و سپس به بخش Interface Preferences یا Interface Management وارد شوید.

تنظیمات Plesk Appearance در پلسک

سپس از سربرگ اول یعنی Interface Views می‌بایستی از بخش Select your interface نمای مورد نظرتان را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید.

تغییر نماها یا View در پلسک

تنظیمات که ذخیره شد، بعد از آن نمای جدید روی کنترل پنل شما فعال خواهد شد.

اکتبر 17, 2020 Webnolog بدون دیدگاه

0 دیدگاه

دیدگاه تان را ارسال کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد!