چگونه روی سرور اختصاصی Hetzner سیستم عامل نصب کنیم؟

چگونه روی سرور اختصاصی Hetzner سیستم عامل نصب کنیم

از مهم ترین کارهایی که بعد از خرید سرور اختصاصی از دیتاسنتر باید انجام داد، نصب کردن سیستم عامل روی آن است. حالا بعضی وقت‌ها این سیستم عامل همان سیستم عامل‌های رایج، مثل ویندوز یا لینوکس سرور است. گاهی اوقات هم ممکن است روی آن خواسته باشیم مجازی سازی مثل Vmware نصب کنیم. به هر حال برای نصب این سیستم عامل در دیتاسنتر هتزنر باید از روش‌هایی استفاده شود که در ادامه این روش‌ها خدمت شما شرح داده خواهند شد. پس با ما همراه باشید.

چگونه روی سرور اختصاصی Hetzner سیستم عامل نصب کنیم

دیتاسنتر هتزنر یکی از انتخاب‌های بیشتر وبمسترها و مدیران سرور‌ها برای میزبانی سایت‌های‌شان است. به همین دلیل است ممکن است در نصب سیستم عامل روی آن دچار سردرگمی شوند که ما در این مقاله به این سوال به صورت کامل پاسخ خواهیم داد و البته پس از آن شما را به یک مقالهٔ آموزشی دیگر ارجاع می‌دهیم.

پس از تهیهٔ سرور اختصاصی، دیتاسنتر از طریق پنلی با نام روبوت دسترسی‌هایی را به شما خواهد داد. شما با استفاده از یکی از این دسترسی‌ها می‌توانید هر کاری که دوست داشته باشید، از جمله نصب سیستم عامل را انجام دهید.

نصب سیستم عامل روی سرور هتزنر به طور کلی به ۴ روش انجام می‌پذیرد:

  • نصب از طریق KVM
  • نصب از طریق Rescue
  • نصب از طریق VNC
  • نصب سیستم عامل با نصاب ویندوز یا لینوکس

در روش اول که باید از همان پنل روبوت درخواست پشتیبانی ارسال شود که دسترسی KVM حداکثر برای مدت زمان ۳ ساعت به شما داده شود. روش دوم هم که همان سیستم بازیابی است که در این حالت یک سیستم عامل دیگر به صورت موقتی روی سرور شما بالا خواهد آمد. در اصل این یک راه‌حل نجات محسوب می‌شود. اما برای نصب یک سیستم عامل تازه هم امکاناتی در خود دارد.

در روش سوم نصب از طریق VNC انجام می‌پذیرد که تقریباً شبیه به KVM است. البته محدودیت‌هایی دارد و البته حتماً هم باید از نرم‌افزار VNC روی رایانه استفاده کنید. روش آخر یعنی استفاده از نصاب هم راحت‌ترین و کم دردسرترین روش برای نصب سیستم عامل روی سرور اختصاصی Hetzner می‌باشد. با این روش تنها با چند کلیک ساده می‌توان سرور با سیستم عامل نصب شده تحویل گرفت. در پنل روبوت برای هر نوع سیستم‌عامل یک سربرگ وجود دارد که کار از آنجا پیگیری خواهد شد.

در هر کدام از این روش‌ها ممکن است مزیت‌ها و معایبی وجود داشته باشد که تنوع سیستم عاملی که می‌توان نصب کرد، همچنین میزان سفارشی سازی سازی نصب، از جملهٔ این مزیت‌ها و معایب است. آموزش تصویری نصب سیستم عامل در سرور اختصاصی هتزنر Hetzner مراجعه نمایید.

سپتامبر 28, 2019 Webnolog بدون دیدگاه

0 دیدگاه

دیدگاه تان را ارسال کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد!