شناسه ایرنیک چیست ؟

شناسه ایرنیک چیست

منظور از ایرنیک سایت nic.ir است که متولی ثبت و ساماندهیِ دامنه‌های ملی ir و دیگر دامنه‌های وابستهٔ به آن، مثل co.ir می‌باشد. هر چند که برای خرید دامنه ملی، مثلاً ir، می‌توانید از همین سایت اقدام نمایید. اما به دلیل اینکه شما مستقیم مبادرت به خرید دامنه می‌کنید، هزینهٔ بیشتری پرداخت خواهید کرد. پس ترجیح این است که از نمایندگان فروش اقدام به خرید دامنه ملی خود کنید. هر سایت دیگری که دامنه ملی می‌فروشد، احتمالاً نمایندهٔ ایرنیک است.

با اینکه شما دامنهٔ خود را از سایتی به غیر از ایرنیک خریداری می‌کنید، اما حتماً باید درون سایت nic.ir ثبت نام کنید، تا نماینده بتواند به جای شما دامنه مد نظرتان را خریداری کرده و در حساب شما قرار دهد. پس در این حالت ابتدا باید درون سایت nic.ir ثبت نام کرده و شناسه، که همان نام کاربری‌تان در این سایت است را به نماینده داده تا بتواند برای شما، درون ناحیه کاربریِ ایرنیک تان دامنه را ثبت کند. حالا از داخل حساب خود در ایرنیک می‌توانید دامنه‌تان را مشاهده کنید و آن را کنترل کنید.

پس شناسهٔ ایرنیک همان نام کاربری شما در سایت nic.ir است که نشان‌دهندهٔ موجودیت شما درون این سامانه می‌باشد. بسته به نوع حقوقی یا حقیقی بودن حساب، انواع مختلفی دامنه می‌توان ثبت کرد. اما یک شناسهٔ عادی که برای شخص حقیقی ساخته می‌شود، می‌تواند دامنه ir را ثبت کند و شما احتمالاً باید این نوع شناسه را ایجاد کنید. برای ثبت نام در ایرنیک به نشانی www.nic.ir/Login مراجعه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقالهٔ آموزش ساخت شناسه کاربری در nic.ir مراجعه نمایید.

پس قبل از اینکه خواسته باشید دامنه ملی برای خود ثبت کنید، حتماً ابتدا درون سایت nic.ir (ایرنیک) ثبت نام کرده و نام کاربری خود (شناسه ایرنیک) را به یاد داشته باشید. پس از آن قادرید از صفحهٔ ثبت دامنهٔ جدید اقدام به خرید دامنه کنید.

ژوئن 12, 2020 Webnolog بدون دیدگاه

0 دیدگاه

دیدگاه تان را ارسال کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد!