دریافت مشخصات فنی سایت با Netcraft

دریافت مشخصات فنی سایت با Netcraft

یک وبسایت از نظر فنی از اجزاء و قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است. به عنوان یک وبمستر بد نیست بتوانیم با یک ابزار ساده، هم از اطلاعات فنی سایت خودمان سر در بیاوریم. هم با مقایسهٔ اطلاعات فنی سایت‌های مشابه با سایت خودمان، رقابت بهترین را با آنها داشته باشیم. از روش‌های مختلفی این اطلاعات را می‌توان به دست آورد. مثلاً همین مرورگری که در حال مطالعهٔ این صفحه درون آن هستید، دارای امکانات مختلفی است که اطلاعات سایت‌هایی که از آنها بازدید می‌کنید را می‌تواند استخراج کند. اما روش مرسوم‌تر بهره بردن از سرویس‌های اینترنتی است که اطلاعات را کمی پردازش می‌کنند و از حالت خامی خارجش می‌نمایند. یکی از بهترین این سرویس‌ها Netcraft نام دارد که در ادامه طریقهٔ کار با آن را به شما آموزش می‌دهیم.

سرویس مذکور به نشانی sitereport.netcraft.com کاربرد راحتی دارد؛ شما تنها کافی است روی لینکی که داده شد، کلیک کنید. سپس در جعبهٔ بالای صفحه نشانی اینترنتی سایت خودتان یا سایت رقیب را وارد کنید. این نشانی باید حتما به همراه http در ابتدای آن باشد.

دریافت مشخصات فنی سایت با Netcraft

سپس روی Look up کلیک کنید و صبر می‌کنیم تا نتیجه برگردانده شود.

صفحهٔ نتیجه اطلاعات را به صورت گروه بندی شده نمایش می‌دهد که هر گروه قابلیت مخفی شدن را دارد. در تصویر زیر تمامی گروه‌ها بسته هستند. الان شما می‌توانید ببینید که گروه اطلاعاتی که سرویس netcraft از سایت مورد نظرتان جمع‌اوری می‌کند چگونه هستند.

نمایش مشخصات فنی سایت در Netcraft

عنوان هر گروه کاملاً مشخص است که چه اطلاعاتی از سایت را در خود جای داده است. مثلاً گروه Site Technology که آخرین گروه است و اطلاعات خیلی مفیدی را هم نمایش می‌دهد، کل فناوری‌های استفاده شدهٔ سمت سرور و مرورگر بازدید کننده را نشان می‌دهد. از این قسمت می‌توانیم بفهمیم که وب سرور سایت چیست و اگر در اینجا از CMS ای استفاده شده است، آن CMS یا سیستم مدیریت محتوا چیست. همچنین فناوری‌های استفاده شده روی سایت هم نشان داده شدند.

نمایش مشخصات فنی سایت در Netcraft

در کل اگر برای شما جالب است که بدانید اطلاعات فنی یک سایت به چه صورتی است، قادرید به روشی که در این آموزش گفته شد عمل کنید.

آوریل 23, 2021 Webnolog بدون دیدگاه

0 دیدگاه

دیدگاه تان را ارسال کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد!