اپلیکیشن cPanel برای کنترل هاست و سرور از روی گوشی

ما از اپلیکیشن ها به عنوان نرم افزارهای دم دستی روی گوشی هوشمند خود استفاده می کنیم که یکی از کاربردهایی که دسته ای از این اپلیکیشن ها دارند، برای مدیریت سایت و محتوای آن استفاده می‌شوند. اگر فضای میزبانی داشته باشید که از کنترل پنل سی پنل برخوردار است، شاید در مواقعی نیاز داشته باشید تا تغییراتی را در سایت خود ایجاد کنید و یا اگر مشکلی پیش آمده باشد، آن را برطرف کنید. اپلیکیشن سی پنل که روی گوشی هوشمند شما نصب می شود، تمامی امکانات این کنترل پنل را روی گوشی شما در اختیارتان می گذارد تا در هر شرایطی کنترل کاملی روی منابع و امکانات هاست خود داشته باشید. در ادامه با امکانات بیشتر این اپلیکیشن شما را آشنا خواهیم کرد.

نکته جالب اینجاست که چه شما کاربر ساده سی پنل باشید و چه مدیری که به حساب WHM خود باید وارد شوید، اپلیکیشنی که توسط توسعه دهندگان شرکت سی پنل توسعه داده شده است، می تواند مورد استفاده شما قرار گیرد. منظور از این حرف این است که حتی برای ورود به WHM هم قادرید از این اپلیکیشن استفاده نمایید.

بنابراین در اولین گام برای نصب این اپلیکیشن باید وارد مارکت مرتبط با گوشی خود شوید. چه از iOS استفاده می کنید و چه از Android قادرید نسخه مختص گوشی خود را دریافت نمایید.

Android  یا  iOS

پس از نصب اپلیکیشن cPanel

پس از اینکه این اپلیکیشن را نصب کردید، حالا وقت آن است که آن را اجرا نمایید. در اولین گام باید یک حساب به آن معرفی نمایید. پس روی علامت سبز رنگ + در پایین صفحه بزنید تا وارد مرحله بعدی بشوید.

صفحه اصلی اپلیکیشن cPanel

حالا یکی یکی مشخصاتی که از شما خواسته شده است را باید پر کنید.

  • Name : یک نام برای تشخیص این حساب از دیگر حساب ها را وارد کنید.
  • Address : نشانی IP یا Hostname سرور را وارد نمایید.
  • Service : از این قسمت می توانید تعیین کنید که می خواهید وارد حساب cPanel یا WHM یا WebMail شوید. هر کدام را که خواستید انتخاب کنید.
  • Username : نام کاربری ورود
  • Password : رمز عبور ورود
  • EasyLogin : اگر نخواسته باشید همیشه رمز عبور حساب خود را بزنید، کافی است روی این مورد کلیک کنید و یک رمز عبور ساده تر انتخاب کنید. تا در دفعات بعدی با تعیین یک رمز عبور ساده، نرم افزار خودش مرز عبور حساب تان را ذخیره کند. تنها شما باید همین رمز عبور ساده را به یاد داشته باشید و آن را وارد کنید.

افزودن حساب جدید

بعد از پر کردن گزینه های مورد نیاز روی CONNECT کلیک می کنید و صبر می کنید تا اتصال برقرار گردد.

مهم : دقت داشته باشید که اگر از گزینه Service مقدار WHM انتخاب کرده باشید، و با حساب root وارد حساب تان شدید، حتماً با استفاده از قابلیت EasyLogin یک رمز عبور دیگر هم روی اپلیکیشن بگذارید که از دسترسی به ریشه سرورتان در حالت های اورژانسی جلوگیری نمایید.

حالا که حساب تان را به اپلیکیشن افزودید، می توانید وارد آن شده و به هر کدام از ابزارهایی که در اختیار دارید استفاده نمایید.

ورود به حساب با اپلیکیشن cPanel

در تصویر بالا شما شاهد این موضوع هستید که ما وارد حساب WHM شدیم که یا حساب مدیر اصلی سرور یا مدیران میانی است. اگر شما هم خواسته باشید روی سرور خود کنترل داشته باشید، می بایستی از این حساب استفاده کنید. اما اگر یک کاربر ساده سی پنل باشید، قادرید وارد حساب خود شده و از همان امکانات مذکور استفاده نمایید.

پس دیدید که چقدر ساده و شیرین ما قادر بودیم از روی گوشی هوشمند خود در هر کجا که هستیم، کنترل کاملی روی سرور و حساب سی پنل خود داشته باشیم. به عنوان مدیر سایت و یا مدیر سرور باید همیشه این دسترسی برای ما وجود داشته باشد.

اکتبر 1, 2018 Webnolog 1 دیدگاه

1 دیدگاه

  1. علی گفت:

    عالی بود

دیدگاه تان را ارسال کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد!