خرید سرویس میزبانی وب

خرید سرویس میزبانی وب

برای راه‌اندازی سایت اینترنتی، شما نیاز به سرویس میزبانی وب دارید. سرویسی که به آن هاست (Host) یا میزبان هم گفته می‌شود و باید فایل‌ها و پرونده‌های سایت را روی آن قرار داد تا بازدید کنندگان از آنجا بتوانند محتویات سایت را دریافت کنند. سرویس میزبانی وبی که قصد تهیه کردن آن را دارید، باید ویژگی‌های زیر را دارا باشد:

  • از سرعت بالایی برخوردار باشد.
  • از امنیت بالایی برخوردار باشد.
  • دارای پشتیبانی قابل قبول برای رفع مشکلات میزبانی وب باشد.
  • دارای مستندات فنی و آموزشی کافی برای کاربرانش باشد.
  • از آخرین فناوری‌ها استفاده نماید.

امنیت سرویس میزبانی وب

برای هر کدام از این مولفه‌ها می‌توان ساعت‌های زیادی بحث کرد. مثلا وقتی از امنیت سرویس میزبانی وب صحبت می‌کنیم، در این رابطه، نرم افزارهای سرور باید همیشه به روز باشند و بهترین پیکربندی امنیتی روی آنها اعمال شده باشد. از طرف دیگر سرویس‌های امنیتی هم روی هر کدام از میزبان‌ها برقرار باشد و پایش مداوم وجود داشته باشد.

هاست ویندوز یا لینوکس

گذشته از این مسائل باید دید که سایت ما به چه فناوری‌هایی یا اولویت‌هایی نیاز دارد، تا بتوانیم از بین انواع مختلف سرویس‌های فضای میزبانی بهترین آنها را انتخاب کرد. مثلا هاست‌ها از نظر سیستم عاملی که روی آن نصب می‌شوند، به دو دستهٔ لینوکس و ویندوز تقسیم می‌شوند. اگر از فناوری‌های بازمتن مثل PHP خواسته باشید برای راه‌اندازی سایت‌تان استفاده کنید، شما حتماً نیاز به هاست لینوکس خواهید داشت.

هاست ایران یا خارج

یا اگر کاربران سایت شما بیشتر از یک کشور خاص باشند، بهتر است که هاست هم از همان کشور تهیه شود. مثلاً هاست‌های ایران برای سایت‌های ایرانی بهتر جوابگو هستند. البته این اصل همیشه صادق نیست. باید خیلی از ضوابط دیگر هم در نظر گرفته شوند. منظور از هاست ایران، سرویس میزبانی وبی است که سرورهای آن داخل کشور ایران است. هاست خارج هم که سرورهایش خارج از کشور ایران قرار دارند.

کنترل پنل فضای میزبانی وب

فضای میزبانی‌ای که خریداری می‌کنید، دارای یک نرم افزار است که شما به واسطهٔ آن نرم افزار است که می‌توانید امکانات آن هاست را کنترل کنید. معمولاً دو نوع کنترل پنل اصلی cPanel و DirectAdmin وجود دارد که از همه بیشتر محبوب‌ترند. اما در بین همین دو تا، باز هم سی‌پنل حرف‌های بیشتری برای گفتن دارد.

از نظر قیمتی ممکن است هاست خارج کمی ارزان‌تر از هاست ایران باشد. ولی باز هم همیشه این رابطه برقرار نیست. ولی هاست‌های سی‌پنل قطعاً قیمت بیشتری نسبت به دیگر انواع کنترل پنل‌ها دارد. به هر حال شما باید بسته به نیاز خود فضای میزبانی سایت‌تان را انتخاب و خریداری نمایید.

برای خرید هاست لینوکس خارج یا هاست لینوکس ایران می‌توانید روی پیوندهای زیر کلیک کنید و از خدمات وبنولوگ برای میزبانی سایت خود استفاده نمایید. وبنولوگ علاوه بر تضمین کیفیت خدمات، از نظر قیمت هم از دیگر رقبا جلوتر است!

هاست لینوکس خارج «« »» هاست لینوکس ایران

دسامبر 15, 2019 Webnolog بدون دیدگاه

0 دیدگاه

دیدگاه تان را ارسال کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد!