هاستینگ چیست ؟

در دنیای اینترنتی افرادی که قصد راه اندازی و ساخت یک سایت اینترنتی را دارند، باید اول مکانی را تهیه کنند که بتوانند فایل ها و پوشه های سایت خود را روی آن قرار دهند. به این مکان فضای میزبانی یا هاست گفته می شود. هاست ها را شرکت هایی ارائه می کنند که به آنها هاستینگ گفته می شود. هاستینگ معادل کلمۀ Hosting می باشد و به سایتی گفته می شود که به متقاضیان ارائۀ هاست می کند.

شما برای خرید هاست اول باید پلن یا طرح مورد نظر خود را از بین طرح هایی که هاستینگ مورد نظر ارائه می کند را انتخاب کرده و مراحل ثبت سفارش را انجام دهید. در بین این مراحل باید دامنۀ خود را هم تعیین یا سفارش دهید. دامنه همان نشانی اینترنتی سایت شماست که برای قابل دسترس بودن سایت شما در سرتاسر اینترنت نیاز است. پس از آن که هاست و دامنه را خریداری کردید، حال وقت آن است که سایت خود را با استفاده از نرم افزارهای مدیریت سایت راه اندازی نمایید.

سایت ها و شرکت های هاستینگ بسیار زیادی در سطح اینترنت چه ایرانی و چه خارجی هستند که شما برای ساخت سایت خود می توانید از آنها سرویس خریداری کنید. اما باید به موارد زیادی در تهیۀ هاست برای سایت خود توجه کنید. اول از همه کیفیت سرویسی است که قرار است خریداری کنید. این کیفیت باعث می شود که سایت شما روز به روز پیشرفت کند. در حالی که اگر فضای میزبانیِ سایت هر روز با قطعی مواجه گردد، هر چقدر زمان برای بالا آوردن آن بکنید بی فایده خواهد بود!

مورد بعدی در انتخاب هاستینگ نحوۀ پشتیبانی است. منظور از پشتیبانی رفع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری است که مرتبط با هاست و سرویس شماست. شما باید از پشتیبانیِ مناسب هاستینگ مورد نظر اطمینان حاصل نمایید. قیمت سرویسی که قصد خریداری آن را هم دارید از دیگر ویژگی هایی است که در هنگام سفارش هاست باشید در نظر داشته باشید.

مارس 23, 2017 Webnolog بدون دیدگاه

0 دیدگاه

دیدگاه تان را ارسال کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد!