طراحی سایت بدون دانش فنی

طراحی سایت بدون دانش فنی

افراد بسیاری هستند که به ضرورت داشتن یک سایت اینترنتی پی بردند و در صدد هستند تا برای خود یک سایت راه اندازی کنند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، ممکن است که به دنبال روشی برای طراحی سایت بدون دانش فنی باشید. اول از همه این را باید بگویم که به خوب جایی آمدید! در ثانی اگر زمان کافی را برای صرف کردن جهت ساخت سایت دارید، باید گفت می توانید به هدف خود که داشتن یک سایت حرفه ای است برسید.

با رشد فناوری‌های مختلف از یک طرف آموزش و کار با آنها مشکل تر شده است. به طوری که زمان زیادی را باید صرف آموزش نکات مورد نیاز کنید. اما از طرف دیگر راه‌حل‌هایی هم ایجاد شده است که بتوان با تکیه کردن بر آنها، بدون دانش فنی سایت مان را بسازیم. این در حالی است که هنوز انجام کارهای فنی مورد نیاز است؛ اما این کارهای فنی توسط نرم افزارها به صورت خودکار برای ما انجام می‌شوند.

در گذشته صفحات مختلف اینترنتی بسیار ساده بودند. بر این اساس کسانی که می‌خواستند سایتی را راه اندازی کنند شاید نیاز به زمان زیادی نداشتند تا بتوانند موارد فنی را بیاموزند. اما امروزه با رشد فناوری و امکاناتی که در نهایت به جذاب تر شدن عرصۀ وب منجر شده است، کار یادگیری طراحی سایت ها کمی پیچیده شده و نیاز است تا دانش فنی خود را هر روز بالاتر از روز قبل ببریم.

اما با این حال، با رشد فناوری‌های وب، نرم افزارهایی هم به وجود آمده‌اند که کار طراحی سایت را بدون دانش فنی برای ما انجام می‌دهند. در حال حاضر در همین کشور خودمان هزاران نفر هستند که با این نرم افزارها شروع به ساخت سایت خود می‌کنند و در نهایت استفادۀ خود را از آن می‌برند. این در حالی است که شاید کوچک‌ترین تخصصی راجع به کدنویسی تحت وب و این دست از دانش فنی نداشته باشند. اما سایت خود را دارند و شاید در حال کسب درآمد از آن هستند.

طراحی سایت با سامانۀ مدیریت محتوا

معمولاً به این گونه نرم افزارها که کار ساخت سایت را بسیار ساده می‌کنند و عموماً هم رایگان هستند، CMS یا سامانۀ مدیریت محتوا گفته می‌شود. همانطور که از نامش پیداست، این نرم افزارها برنامه‌هایی هستند که وظیفۀ ما را فقط مدیریت محتوایی تعیین می‌کنند که قصد انتشار درون سایت را داریم. و دیگر نیازی نیست بدانیم در پس پرده چه خبر است. حتی اگر قصد اضافه کردن امکانی را داشته باشیم (مثل خبرنامه یا امکان ثبت نام و عضوگیری) به راحتی با چند تا کلیک افزونه هایی را روی آنها می‌توانیم نصب کنیم که این کارها را برای ما انجام دهند.

یکی از این سامانه‌های مدیریت محتوا وردپرس است که طرفدار بسیاری دارد. به طوری که انتخاب اول هر کسی است که به طور حرفه‌ای قصد راه اندازی یک سایت را دارد. وردپرس رایگان است و از زبان فارسی هم پشیتیبانی می‌کند. در عرض چند دقیقه می‌توانید آن را روی فضای میزبانی خود نصب کنید و به دامنۀ خود متصلش کنید. زمانی که وارد محیط مدیریت سایت هم می‌شوید، تمامی قسمت‌های آن فارسی است و این کار را برای تمامی تازه واردها بسیار ساده می‌کند.

البته نباید فراموش کرد که داشتن دانش فنی حتی در زمانی که داریم از سامانه‌های مدیریت محتوا استفاده می‌کنیم، می‌تواند سرعت کاری و پیشرفت ما را بالاتر ببرد. که برای این منظور فقط کافی است در اینترنت جستجو کنیم و مقالات و کتاب‌هایی را پیدا کنیم و زمان بگذاریم و آنها را بخوانیم و به دانش خود اضافه کنیم. اگر به این کار علاقه داشته باشید، از این کار هم لذت خواهید برد.

به غیر از سامانۀ مدیریت محتوا دیگر به چه چیزی نیاز داریم؟

اما باید بدانید که به غیر از سامانۀ مدیریت محتوا ما به هاست و دامنه هم نیاز داریم. راجع به این دو قسم در مقالات گذشته زیاد گفتیم و شنیدیم. اما به طور کلی باید عرض کنیم که دامنه همان نشانی اینترنتیِ سایت شما که باید سالیانه خریداری شود. هاست یا فضای میزبانی هم برای نصب کردن سامانۀ مدیریت محتوا مورد نیاز است که داشته باشید. تمامی احتیاجات طراحی سایت بدون دانش فنی را از طریق سایت ما، یعنی وبنولوگ می‌توانید تهیه کنید و فوراً سایت خود را بسازید.

برای ساخت سایت، حتماً شما را راهنمایی خواهیم کرد. مرکز آموزش و همچنین مستندات وبنولوژی برای شما نوشته شدند، تا دانش طراحی سایت خود را حتی در عرض چند روز بالا ببرید.

ژوئن 27, 2016 Webnolog 8 دیدگاه

8 دیدگاه

 1. معصومه فقیه گفت:

  بسیار خوب

 2. محمد گفت:

  بس کجایین مدیر سایت

  • Webnolog گفت:

   شما چطور میخاد عضو کانال تلگرام رو بالا ببرید؟ و تا چه مقدار؟
   این رو هم بدونید که آموزش خصوصی طراحی سایت از راه دور کار آسونی نیست. البته که میشه. ولی فقط میشه منابع رو یکی یکی و مراحل رو به شما معرفی کنیم و شما هم اونها رو دنبال کنید و ایرادات رو به ما بگید تا برطرف کنیم. این مراحل آموزش خصوصی با تلگرامه.

 3. arminpourreza گفت:

  slm ba chanal man tabadol mikonid?
  chanale man dar hale member girie felan ye kam memberesh kame vali ba tavajoh be matalebesh be zodi kheyli amaresh mire bala.
  age dost darid ba ham tabadol link dashte bashid lotfan be chanale man biayn
  @learnprogram
  ya be id khodam @arminpourreza

 4. غلامرضا گفت:

  سلام سایت میتونه، از جمله فروش پولی و رایگان و یا از لحاظ با عضو نفرات سایت عمومی درامد زایی بشه؟ اون هم بصورت قانونی.

  • Webnolog گفت:

   سلام؛ سایت می تونه حاوی محصولات و خدماتی برای فروش باشه و از نظر قانونی مشکلی نداره. هر چند در برخی از مواقع دریافت یک نماد الکترونیک که فروشگاه های اینترنتی می گیرند، میشه کار رو محکم تر از قبل پیش برد.

 5. hossein گفت:

  سلام من حسین هستم ۴۹۰۰_hossein اینم ایدی تلگرام من هست میشه یکی از شما بهم راهنمایی کنه

دیدگاه تان را ارسال کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد!