ساخت سایت با پسوند ir

ساخت سایت با پسوند ir

هر سایت اینترنتی دارای یک نشانیِ منحصر به فردی است. که این نشانی می‌تواند پسوندهای مختلفی داشته باشد. این پسوند را در هنگام خرید دامنه و راه اندازی سایت خود ما تعیین می‌کنیم و دست مان باز است تا یک دامنۀ آزاد که شخص دیگری آن را برای خود ثبت نکرده است را سفارش دهیم. شما هم می توانید دامنۀ مورد نظر خودتان را با پسوند دلخواه از طریق صفحۀ جستجوی دامنه بیابید و حتی آن را برای خود ثبت کنید. این اولین قدم برای ساخت سایت با پسوند ir است. پس از آن باید فضای میزبانی را تهیه کنید که معمولاً دامنه و فضای میزبانی را می‌توانید هم زمان سفارش دهید. حال زمان آن رسیده است که نرم افزار ساخت سایت را روی فضای میزبانی نصب کرده و سایت خود را بالا بیاورید.

توضیحاتی که تا اینجا به شما داده شد، همان خلاصه ای از مراحل ساخت سایت با پسوند ir بود. اما نکات دیگری هم هست که شما باید حتماً راجع به آنها اطلاع داشته باشید. مثل نرم افزاری که قرار است سایت شما را راه اندازی کند. بیشتر نرم افزارها از آن دسته هستند که روی فضای میزبانی یا هاست شما نصب می شوند و محتوای سایت شما را مدیریت می کنند. از جملۀ این نرم افزارها، که با سیستم های مدیریت محتوا هم شناخته می شوند، وردپرس، جوملا و دروپال هستند که کار ما را برای ساخت سایت از هر نوع آسان می کنند.

حالا چه سایت شما شخصی باشد و چه شرکتی، تنها کافی است یک قالب متناسب را نیاز خود را روی نرم افزار ساخت سایت نصب کنید و اگر به افزونه ای هم احتیاج است، آن را هم نصب کنید. کار تمام است! از الان به بعد باید صفحات سایت خود را ایجاد کنید که ما به آن انتشار نوشته می‌گوییم. از الان به بعد شما باید نوشته های سایت خود را منتشر نمایید.

با این توضیحات دیدید که ساخت سایت با پسوند ir به هیچ عنوان سخت نیست و ظرف حداکثر ۱ روز شما قادرید این نوع سایت خود را راه اندازی کنید. البته از این منظر گفته می شود یک روز، که ممکن است تایید دامنۀ شما همین قدر طول بکشد که پس از آن نرم افزار سایت را نصب می‌کنیم و قالب و افزونه های مورد نیاز را به همین ترتیب. در غیر این صورت اگر دامنۀ سایت آماده باشد، در عرض چند دقیقه می توان سایت را راه اندازی نمود.

البته نکات فنیِ دیگری هم می ماند که ما آنها را در مقالات دیگر سایت وبنولوگ خدمت شما آموزش دادیم که خوشحال خواهیم شد بتوانید از آنها برای رسیدن به هدف خود استفاده کنید.

آگوست 15, 2016 Webnolog 2 دیدگاه

2 دیدگاه

 1. sahra20 گفت:

  میشه به هر طراح سایتی اعتماد کرد؟

  • Webnolog گفت:

   به طراحی سایتی که جوازهای لازم رو داره و همچنین نمونه کار داره، بله میشه اعتماد کنید.
   ولی بازم بستگی به این داره که منظور شما از هر طراح سایت چیه؟

دیدگاه تان را ارسال کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد!