خدمات میزبانی سایت و ثبت دامنه وبنولوگ

سرور مجازی

سرور مجازی با و کیفیت عالی

سرور مجازی در اصل یک ماشین مجازی روی یک سرور اختصاصی است، که طریقه کار کردن با آن دقیقاً به مانند یک سرور اختصاصی است. با این تفاوت که از نظر سخت افزاری ضعیف‌تر است؛ به همین دلیل قیمت به مراتب کمتری هم دارد. روی سرور مجازی می‌توان سیستم عامل لینوکس یا ویندوز نصب کرد. همچنین دیگر نرم‌افزارها مثل کنترل پنل‌ها و سرویس‌های اینترنتی دیگر را هم می‌توان نصب و از آنها بهره‌برداری نمود.

قیمت رقابتی

منظور از قیمت رقابتی این است که با این کیفیت و قیمت کمتر فروشنده حاضر است سرور مجازی ارائه کند! قطعاً باید فروش به صورت بیش‌فروش باشد که تعداد بسیار زیادی VPS روی یک سرور اختصاصی ساخته می‌شود.

حساس روی قیمت

ما روی قیمت محصولات‌مان خیلی حساسیم. باید قیمت را طوری تنظیم کنیم که مشتری هم از این بابت راضی باشد. شما بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که قیمت محصولات ما را با دیگر ارائه دهندگان مقایسه کنید.

آپتایم بالا

آپتایم بالا به این معنا است که سرور شما برای بیش از ۹۹ درصد روشن است و قابل استفاده. آن ۱ درصد باقیمانده را برای تنها مواقع بحرانی و تعمیر و نگهداری در نظر گرفتیم.

سرورهای همیشه روشن

وبنولوگ تمام تلاشش را می‌کند تا شما هیچ گونه مشکل قطعی نداشته باشید. این کار را با استفاده از روش‌های مانیتورینگ پیشرفته و به کارگیری بهترین‌ها انجام خواهیم داد.

منابع اختصاصی

مجازی سازی با استفاده از KVM انجام شده است. پس از بابت اخصاصی بودن منابع مثل ram و cpu که به شما تخصیص داده شده است، خیال‌تان راحت باشد. به همین دلیل کیفیت سرور مجازی شما همیشه پایدار خواهد بود.

مجازی ساز KVM

KVM یک نوع مجازی ساز است که در سطح هستهٔ سیستم عامل مجازی سازی را با منابع کاملا اختصاصی انجام می‌دهد. به این معنا که اگر مثلا ۲ گیگ رم به شما اختصاصی داده شده است، همیشه این ۲ گیگ رم مختص ماشین مجازی شماست. پس کیفیت VDS همیشه تضمین شده است.

فناوری های پیشرو

برای ارایه سرورهای مجازی ما باید از آخرین فناوری‌های سخت افزاری و نرم افزاری به همراه بهترین پیکربندی‌ها استفاده کنیم، تا بتوانیم به اهداف‌مان برسیم.

حرکت روی لبه فناوری

برای بهترین بودن باید روی لبه فناوری حرکت کرد. برای این منظور ما از دیتاسنترهای منتخب استفاده می‌کنیم و بهترین نرم‌افزارها را به کار می‌گیریم.

پشتیبانی سریع

مشکلات سرور مجازی شما را سریع رفع خواهیم کرد. البته اگر مشکلی وجود داشته باشد! علاوه بر آن مستندات آموزش ما آماده است تا اطلاعات لازم برای کار با سرور مجازی را به شما ارائه کند.

پشتیبانی یعنی این!

این خیلی مهم است که اگر به مشکلی بر خوردید، سریع رفع شود. البته ما سعی می‌کنیم که اصلاً مشکلی وجود نداشته باشد. اما بیشتر مشکلات مربوط به نحوهٔ استفاده از سرور مجازی از طرف خود مشتری است. که آموزش‌های لازم را هم تهیه کردیم.

هماهنگ با لایسنس اشتراکی

لایسنس های اشتراکی را خیلی راحت با سازگاری بالا می‌توانید روی سرورهای مجازی ما نصب نمایید. برای داشتن یک سرور مجازی کامل، این بهترین ترکیب است.

از لایسنس‌های ما استفاده کنید

حتی گاهی از اوقات ممکن است برای خرید سرور مجازی، تخفیف‌های خوبی هم برای لایسنس‌ها ارایه کنیم. برای اطلاع از این تخفیف‌ها کافی است آخرین اخبار وبنولوگ را دنبال کنید.

وبنولوگ اهمیت پایداری و کیفیت بالای یک سرور مجازی برای کسب و کار شما را به خوبی درک می‌کند. به همین دلیل سعی ما بر این است که تجربه خوبی را از خرید یک VPS برای شما بسازیم، تا باز هم افتخار این را داشته باشیم که میزبان شما باشیم.

اگر سایت‌تان به تازگی با رشد بازدید مواجه شده است، یا اگر قصد پیاده سازی پروژه خود را دارید، یا سرویس‌های مبتنی بر اینترنت ارائه می‌کنید، نیاز دارید سرور مجازی خود را سفارش دهید و آن را پیکربندی نمایید و شروع به بهره برداری از ان نمایید. برای این منظور اولین گام انتخاب نوع سیستم عامل سرور مجازی است. بر همین اساس ما سرورهای مجازی را به دو گروه سرور مجازی لینوکس و سرور مجازی ویندوز تقسیم بندی می‌کنیم.

سرورهای موجود در این بخش در اصل سرور اختصاصی مجازی هستند که به آنها VDS گفته می‌شود. به این دلیل که منابعی که واگذار می‌شوند با کاربران دیگر روی سرور به اشتراک گذاشته نخواهد شد.

سرور مجازی لینوکس

عمدتاً خریدارها به دنبال سرور مجازی با سیستم عامل لینوکس هستند. در زمان ثبت سفارش نوع دقیق توزیع لینوکس را می‌توانید انتخاب کنید. بسته به منابع، طرح‌های مختلفی از سرورهای VDS را می‌توانید بیبنید.

سرور مجازی لینوکس ۱

سرور مجازی اختصاصی ایران
تومان ۱۲۵۰۰۰ ماهانه
 • هارد ۶۰ گیگ
 • ۱ هسته CPU
 • حافظه رم ۱ گیگ
 • ترافیک نامحدود

سرور مجازی لینوکس ۲

سرور مجازی اختصاصی ایران
تومان ۱۷۸۰۰۰ ماهانه
 • هارد ۸۰ گیگ
 • ۲ هسته CPU
 • حافظه رم ۲ گیگ
 • ترافیک نامحدود

سرور مجازی لینوکس ۳

سرور مجازی اختصاصی ایران
تومان ۲۳۱۰۰۰ ماهانه
 • هارد ۱۰۰ گیگ
 • ۳ هسته CPU
 • حافظه رم ۳ گیگ
 • ترافیک نامحدود

سرور مجازی لینوکس ۴

سرور مجازی اختصاصی ایران
تومان ۲۸۳۰۰۰ ماهانه
 • هارد ۱۲۰ گیگ
 • ۴ هسته CPU
 • حافظه رم ۴ گیگ
 • ترافیک نامحدود

پنل مدیریت سرور مجازی

هر کدام از سرورهای مجازی ما، دارای کنترل پنل کاملی هستند که از آنجا می‌توانید سرور خود را:

 • خاموش و روشن نمایید.
 • تنظیمات شبکه را انجام دهید.
 • کلیدهای SSH را بسازید.
 • سیستم عامل نصب نمایید.
 • دسترسی VNC داشته باشید.
 • کنترل پنل نصب کنید.
 • و …
پنل سرور مجازی VDS

سرور مجازی ویندوز

در صورتی که نیاز به نصب یکی از نسخه‌های سیستم عامل ویندوز سرور، روی VDS خود دارید، می‌توانید از موارد زیر یکی را انتخاب نمایید. کار کردن با ویندوز سرور معمولاً به صورت گرافیکی است و باید توسط Remote Desktop به آن متصل شد.

سرور مجازی ویندوز ۱

سرور مجازی اختصاصی ایران
تومان ۱۶۱۰۰۰ ماهانه
 • هارد ۶۰ گیگ
 • ۱ هسته CPU
 • حافظه رم ۲ گیگ
 • ترافیک نامحدود

سرور مجازی ویندوز ۲

سرور مجازی اختصاصی ایران
تومان ۲۱۱۰۰۰ ماهانه
 • هارد ۸۰ گیگ
 • ۲ هسته CPU
 • حافظه رم ۳ گیگ
 • ترافیک نامحدود
محبوب
سوالات متداول

در اینجا بخشی از سوالات متداولِ پاسخ داده شده، گردآوری شده است. با مطالعهٔ این بخش، ممکن است به سوالات شما هم پاسخ داده شود.

در صورتی که پاسخ سوال خود را نیافتید، حتماً از طریق پشتیبانی با ما در تماس باشید.

سوالات متداول راجع به سرور مجازی

وبنولوگ سعی در ارائه خدمات با بهترین کیفیت را دارد. استفاده از بهترین سخت افزارها و نرم افزارها و آخرین فناوری‌ها باعث رسیدن به این سطح از مشتری مداری شده است. همچنین در مورد خدمات پس از فروش، به خصوص پشتیبانی محصولات هم حساسیت ویژه‌ای داریم. همین عوامل باعث شده درصد رضایت مشتریان به حد بسیار زیادی بالا برود. عمده نارضایتی مشتریان وبنولوگ هم متاسفانه به خاطر عدم اطلاع و دانش ناکافی آنهاست. که البته برای این دسته از مشتریان هم ما مستنداتی را تولید کردیم. ولی معمولاً به آنها توجهی نمی‌شود!

سرورهایی که داخل ایران هستند سرعت به مراتب بیشتری نسبت به سرورهای خارج دارند. این موضوع را هنگام کار کردن با آنها خیلی راحت درک خواهید کرد. علاوه بر آن به داده‌های خود دسترسی راحت‌تری دارید. همچنین اگر اینترنت بین الملل قطع شد، بازدیدکنندگان ایرانی به سایت‌های روی سرور شما همچنان دسترسی خواهند داشت.

زمانی که شما مالک سرور مجازی می‌شوید، بسته به نوع آن که ویندوز باشد یا لینوکس، روش مختلفی را برای ورود به آن باید استفاده کنید. مثلا سرور مجازی لینوکس دسترسی از طریق SSH است. اما ویندوز از طریق Remote Desktop است. وقتی سرور مجازی به شما تحویل می‌شود، ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که تمامی توضیحات لازم برای اتصال به سرور مجازی درون آن نوشته شده است. شما فقط کافی است تمامی ایمیل‌هایی که از طرف ما ارسال می‌شوند را کامل مطالعه کنید.

به علت سنگین بودن محتوای سرورهای مجازی و حجم هارد آنها، از نظر فنی امکان پذیر نیست که از سرورهای مجازی بکاپ تهیه شود! به همین دلیل عموماً تهیهٔ بکاپ از سرور مجازی بر عهدهٔ خود مشتری است.

بله. شما با وارد شدن به سرور خود، می‌توانید کنترل‌پنل‌هایی مثل سی پنل یا دایرکت ادمین را نصب نمایید. البته این کنترل پنل‌ها رایگان نیستند و می‌بایستی ابتدا لایسنس آنها را خریداری کنید. برای این منظور ما لایسنس‌های ارزان قیمت را به شما پیشنهاد می‌کنیم که از قسمت فروشگاه وبنولوگ، می‌توانید سفارش دهید. نصب و نحوهٔ استفاده از آنها هم بسیار ساده است.

پشتیبانی قطعی برای سرور مجازی شامل کارکرد صحیح ماشین مجازی شماست. یعنی خود سرور مجازی باید بدون هیچ گونه مشکلی به شما تحویل داده شود و تا آخر هم سرویس بدون ایراد باقی بماند. اما خیلی از مشتریان ممکن است با کنترل پنل یا نرم افزارهایی که روی سرورشان نصب می‌کنند به مشکل برخورد کند. این موارد خارج از حیطهٔ پشتیبانی ماست. البته مستندات‌مان را پیرامون این موضوع تکمیل می‌کنیم. همچنین با دریافت هزینه می‌توانیم زمان گذاشته و این قبیل مشکلات را هم برای مشتری رفع کنیم.

بله. خام بودن سرور مجازی به این معنا است که تنها یک سیستم عامل (ویندوز یا لینوکس بسته به انتخاب شما) روی سرور نصب شده است. بقیهٔ کارهای پیکربندی و نصب نرم افزارهای دیگر بر عهدهٔ مشتری است.

بله. با دریافت هزینهٔ اشتراک ماهیانه برای مدیریت کردن سرور، می‌توانیم به شما سرور مدیریت شده تحویل دهیم که فقط شما روی سایت‌ها و کسب و کار خود تمرکز نمایید. برای این منظور می‌توانید با پشتیبانی در تماس باشید.

برای استفاده از سرور مجازی، یک پنل کامل به شما تحویل داده می‌شود، که اطلاعات ورود به آن پنل در ایمیل فعال سازی سرور مجازی وجود دارد. با ورود به پنل به طور کامل مدیریت سرور مجازی در دستان شماست. از جمله نصب سیستم عامل به صورت سریع و خودکار!

در زمان سفارش VPS شما باید نوع سیستم عامل را هم انتخاب کنید. برای سرور مجازی لینوکس، از توزیع‌هایی مثل CentOS و Ubuntu و Debain و … می‌توانید استفاده کنید. برای سرور ویندوز هم بسته به منابع سرور از نسخه‌های مختلف ویندوز سرور. پس از تحویل سرور مجازی هم از پنل مدیریت سرور، قادرید سیستم عامل را نصب و یا تغییر دهید.

اول باید هدف خود را از تهیهٔ سرور مجازی مشخص کنید. اگر هدف شما میزبانی سایت است، باید ببینید که چند تا سایت و هر سایت چه میزان بازدید کننده دارد. به طور کلی باید میزان فشاری که قرار است روی سایت‌ها وارد شود را تخمین بزنید. اگر از قبل سایت‌تان روی هاست اشتراکی هم باشد، تخمین دقیق‌تری می‌توانید بزنید. سپس طبق این تخمین باید میزان RAM و CPU متناسبی را انتخاب کنید. البته همیشه باید به احتیاجات سیستم عامل و کنترل پنل و دیگر نرم افزارهایی که روی سرور مجازی نصب می‌شوند هم دقت کنید و آنها را لحاظ کنید. برای کسب اطلاعات راجع به این موضوع، به مستندات آنها مراجعه کنید.

بله. شما می‌توانید هر زمان به صورت خودکار یک طرح بالاتر از طرح فعلی خود را انتخاب کنید. صورت حساب برای شما به صورت خودکار ساخته می‌شود و پس از پرداخت آن، ارتقاء برای شما انجام خواهد شد. برای انجام این کار وارد ناحیه کاربری خود شده و به صفحهٔ سرور مجازی وارد شوید از نوار کناری روی «ارتقا» کلیک کنید.

سروری که به شما تحویل داده می‌شود، به صورت خام است. یعنی شما هر نرم افزاری که خواسته باشید را می‌توانید روی آن نصب و سپس پیکربندی کنید. البته به شرطی که دانش این کار را داشته باشید. در غیر این صورت ما می‌توانیم این کار را برای شما به صورت سرور مدیریت شده یا کانفیگ ساعتی انجام دهیم، پس از آن فقط شما با کنترل کار کنید. به عنوان مثال شما از وب سرور Nginx یا Apache یا Litespeed می‌توانید روی سرور خود استفاده کنید که باید یکی از آنها را نصب و تنظیم نمایید.

بله. برای این منظور شما باید از سرویس‌های سرور مجازی ویندوز ما استفاده کنید که یکی از نسخه‌های ویندوز سرور روی آن نصب و تحویل می‌گردد. پس از آن قادرید یکی از کنترل پنل‌های ویندوزی مثل پلسک را روی آن نصب نمایید. یا حتی بدون کنترل پنل از سرور ویندوز خود استفاده کنید.

بله. اگر تعداد سایت‌های شما محدود و سبک باشد، این کار به رایگان برای شما انجام می‌شود. ولی برای سایت‌های سنگین ممکن است بسته به زمانی که کارشناسان وبنولوگ می‌گذارند، هزینه‌ای دریافت شود. ولی فراموش نکنید که قبل از آن باید سرور شما نرم افزارهای لازم روی آن نصب شده باشد و پیکربندی شده باشد که در صورت نیاز این کار را هم ما برای شما انجام می‌دهیم.

بله. شما با سفارش لایسنس اشتراکی، می‌توانید از آن نرم افزارها روی سرور خود استفاد کنید. حالا چه سرور شما ویندوز باشد چه لینوکس. برای نصب خود نرم افزار برای بار اول، از شما هیچ هزینه‌ای دریافت نخواهد شد. ولی برای پیکربندی حرفه‌ای آن هزینه دریافت خواهد شد. برای ثبت سفارش به صفحه **لایسنس های اشتراکی مراجعه نمایید.