آموزش افزودن دامنه به هاست cPanel

با وجود اینکه شما یک هاست خریداری می کنید، اما قادرید با استفاده از کنترل پنل cPanel خود دامنه های دیگری را هم به دو روش Addon Domains و Aliases اضافه نمایید. البته این کار طبق بستۀ میزبانی که خریداری کردید، دارای محدودیت می باشد. چرا که اگر از روش Addon Domains برای اتصال دامنه به هاست cPanel استفاده کنید، منابع هاست را بیش از پیش مصرف می کند. چون شما در حال استفاده از یک فضای میزبانی برای دو سایت مجزا هستید.

همان زمانی که یک فضای میزبانی از وبنولوگ سفارش می دهید، یک دامنه به صورت پیش فرض به آن متصل شده و تنظیم می گردد. این دامنه می تواند یک دامنۀ جدید باشد که تازه ثبت کردید و یا از دامنه های قبلی باشد که شما از وبنولوگ یا جای دیگری خریداری کردید. اما بعد از تحویل هاست هم می توانید دامنه های دیگری را به روش های زیر به هاست خود متصل کنید. این کار را بعد از وارد شدن به cPanel می توانید انجام دهید.

آموزش افزودن دامنه به هاست cPanel

1- اتصال به روش Addon Domains

در این روش دامنۀ شما به مانند یک سایت جدید عمل کرده و می توانید یک سایت کاملاً جداگانه با سایت اولیِ خود ایجاد کنید. وارد صفحۀ Addon Domains شده و با وارد کردن دامنۀ جدید خود (که NS های آن را روی NS های هاست تنظیم کردید)، در جعبۀ New Domain Name و سپس کلیک روی Add Domain خواهید دید که دامنۀ جدید که حکم سا یت جدید را خواهد داشت به سایت شما اضافه خواهد شد.

فیلم آموزش بخش Addon Domains

2- اتصال به روش Aliases

روش بعدی اتصال دامنه به هاست Aliases می باشد که در این روش دامنۀ دوم شما روی دامنۀ اصلیِ هاست پارک می شود. یعنی زمانی که دامنۀ جدید شما درون مرورگر باز می شود به صورت خودکار به دامنۀ اصلی ارجاع داده می شود. این ابزار برای زمانی مناسب است که دامنه ای بلا استفاده در حال حاضر دارید که نیاز به ارجاع بازدید کنندگان به صورت موقتی به سایت اصلیِ خود را دارید.

وارد صفحۀ Aliases شده و در جعبۀ Domain موجود در بالای صفحه،، دامنۀ جدید خود را وارد کنید و روی Add Domain کلیک کنید. دامنه اضافه می شود و در پایین صفحه قادرید دامنه ای که همینک اضافه کردید را ببینید. از همین جا هم می توانید دامنۀ خود را حتی به یک سایت دیگر که روی همین هاست میزبانی می شود یا یک سایت دیگر در مکان دیگری از اینترنت ارجاع دهید.

فیلم آموزش بخش Addon Domains

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

فیلم های فارسی و رایگان آموزش cPanel

اگر به دنبال یک راه کار عالی و بدون هزینه برای یادگیری کنترل پنل cPanel هستید، ما به شما دیدن...

اپلیکیشن cPanel برای گوشی هوشمند

یکی از اپلیکیشن های پر استفاده برای تقریباً هر وبمستری اپلیکیشن سی پنل است. این اپلیکیشن که به...

چگونه وارد Cpanel شویم؟

پس از اینکه هاست Cpanel خود را از وبنولوگ سفارش دادید، می توانید فوراً وارد کنترل پنل سی پنل شده...

دریافت IP سایت از طریق Cpanel

در خیلی از مواقع شاید نیاز داشته باشید IP سایت خود را به دست آورید. به عنوان یک وبمستر باید راجع...

تغییر نسخه PHP و ماژول های آن روی هاست کلود لینوکس

یکی از امکانات هاست های لینوکس وبنولوگ که دارای سیستم عامل کلود لینوکس هستند، این است که کاربر...