دریافت IP سایت از طریق Cpanel

در خیلی از مواقع شاید نیاز داشته باشید IP سایت خود را به دست آورید. به عنوان یک وبمستر باید راجع به IP اطلاعات نسبتاً خوبی داشته باشید. IP همان نشانی عددی سایت شماست که البته روی هاست های اشتراکی بین چندین سایت مشترک است و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. در مواقعی مثل اتصال درگاه بانکی به سایت، باید IP سایت خود را بدانید. این IP معمولاً به این صورت است؛ 12.23.34.45. از 4 بخش عدد که هر کدام می تواند از 0 تا 255 را شامل شود تشکیل شده است و برای یک سایت ثابت است. مگر برای یک دورۀ زمانی بلند توسط شرکت هاستینگ شما تغییر کند که دلایل خاص خودش را دارد.

اما برای به دست آوردن IP سایت از طریق Cpanel کافی است به حساب Cpanel خود طبق آموزش های گذشته وارد شده و از فهرست عمودی سمت چپ صفحه روی Statistics (آمار و ارقام) کلیک کنید (در تصویر زیر به خوبی نشان داده شده).

به دست آوردن IP هاست از Cpanel

سپس در صفحه ای که برای شما باز می شود، باید روی پیوند Server Information کلیک کنید تا اطلاعات سرور که یکی از آنها IP سرور است برای شما نمایان گردد. این کار را انجام دهید تا به یک صفحۀ دیگر بروید و به دنبال گزینۀ Shared IP Address بگردید. می توانید با کلیدهای ترکیبی Ctrl+F اقدام به جستجو در همان صفحه کنید. عددی که روبروی این گزینه نوشته شده است، همان IP سایت شماست. می توانید آن را برداشته و در جاهای مختلف از آن استفاده کنید.

به دست آوردن IP هاست از Cpanel

این عدد برای همه قابل دسترس است. چون اگر این طور نبود که اصلاً نمی توانستند سایت شما را پیدا کنند. پس مهم نیست که به دست دیگران بیافتد. پس بر همین اساس باید روش های دیگری هم برای دریافت IP سایت وجود داشته باشد که به آنها هم اشاره شده است. با خواندن مقالات بخش مرکز آموزش سایت وبنولوگ، این اطمینان را به خودتان بدهید که مشکلات تان را به راحتی حل کنید. همچنان با ما باشید.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

چگونه وارد Cpanel شویم؟

پس از اینکه هاست Cpanel خود را از وبنولوگ سفارش دادید، می توانید فوراً وارد کنترل پنل سی پنل شده...

تغییر نسخه PHP و ماژول های آن روی هاست کلود لینوکس

یکی از امکانات هاست های لینوکس وبنولوگ که دارای سیستم عامل کلود لینوکس هستند، این است که کاربر...

اپلیکیشن cPanel برای گوشی هوشمند

یکی از اپلیکیشن های پر استفاده برای تقریباً هر وبمستری اپلیکیشن سی پنل است. این اپلیکیشن که به...

کتاب آموزش کامل cPanel

یکی از روش های مفید برای یادگیری یک نرم افزار استفاده از کتاب های الکترونیکی است. کتاب الکترونیکی...

بازیابی رمز عبور فراموش شده Cpanel

اگر رمز عبور Cpanel خود را فراموش کردید، لازم نیست به ما تیکت بزنید. از طریق ناحیه کاربری وبنولوگ...