مسدود شدن هاست با ارسال هرزنامه

مسدود شدن یا همان ساسپند شدن هاست یکی از مشکلاتی است که ممکن است مدیرهای سایت ها با آن مواجه شوند. این مشکل زمانی پی می‌آید که مدیر سایت از قوانین شرکت هاستینگ تخطی کند. البته این به این معنا نیست که مدیر سایت به طور عمدی اقدام به انجام کاری کند که کارمندان شرکت فضای میزبانیِ او را مسدود کند. بلکه در شرایطی که مدیریت سایت به صورت کلی یا جزئی به دست شخص دیگری بیافتد، آن شخص می تواند عامل اصلیِ مسدود شدن هاستِ سایت باشد.

یکی از محدودیت هایی که ار فضای میزبانی می تواند داشته باشید، در ارسال ایمیل به دیگران است. می دانیم که با خرید یک فضای میزبانی می توانیم چندین صندوق ایمیل مرتبط با دامنه های خود داشته باشیم. از هر حساب قادریم ایمیل هایی را برای اشخاص مختلف ارسال کنیم. حتی نرم افزارها یا اسکریپتی که روی سایت نصب می کنیم، می تواند دارای قابلیت ارسال ایمیل باشد که این خود می تواند به صورت انبوه یا تکی باشد.

از آنجایی که هاست اشتراکی برای ارسال ایمیل به صورت انبوه در نظر گرفته نشده است، شما به عنوان مدیر سایت باید به این نکته دقت داشته باشید که در صورت ارسال هرزنامه حالا چه به صورت عمدی و غیر عمدی امکان مسدود شدن کل حساب فضای میزبانیِ شما وجود خواهد داشت. پس باید به این مهم دقت کنید.

در برخی از مواقع به دلیل امنیت پایین سایت، ممکن است کنترل سایت شما به دست شخص دیگری بیافتد که در این حالت وی می تواند به صورت خودکار برای افراد بسیاری ایمیل ارسال کند که در نهایت سایت شما مسدود خواهد شد. پس شما باید به امنیت سایت خود هم توجه داشته باشید. پس نکتۀ ارسال هرزنامه با حساب های ایمیل را همیشه در نظر داشته باشید.

فروردین ۲۴, ۱۳۹۶, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

چگونه وارد سی پنل شویم ؟

سی پنل همان کنترل پنل فضای میزبانی یا هاست سایت ماست. اگر نتوانیم وارد cPanel خود شویم، معمولاً قادر به کنترل سایت خود نیستیم. به همین دلیل زمانی که یک هاست سی پنل خریداری می کنید، یک ایمیل حاوی مشخصات ورود به سی پنل برای شما ارسال خواهد شد که قادرید با استفاده از آن اطلاعات که شامل نشانیِ صفحۀ ورود، نام کاربری و رمز عبور است، وارد حساب سی پنلِ خود شوید.

اما این تمام ماجرا نیست. چرا که برای اینکه سایت خود را امن نگه داریم، باید بتوانیم از ورود امن به سی پنل استفاده کنیم. این کار را با وارد شدن به نشانی https انجام خواهیم داد. که البته نام کاربری و رمز عبور سی پنل شما همان است. پس از اینکه شما وارد سی پنل می شوید، می توانید فعالیت های مد نظرتان را انجام داده و از آن خارج شوید. برای خارج شدن باید حتماً روی Logout کلیک کنید. اگر این کار را انجام ندهید، دیگرانی که به رایانۀ شما دسترسی پیدا می کنند به راحتی می توانند وارد حسابِ سی پنل شما شده و هر کاری که دل شان خواست انجام دهند!

به جهت افزایش امنیت سایت خود، باید در ورود اطلاعات ورود به سی پنل دقت کافی را داشته باشید که در نهایت برای اینکه با ورود امن و همچنین ورود کامل به سی پنل آشنا شوید به شما توصیه می کنیم که آموزش چگونه وارد Cpanel شویم را حتماً مطالعه نمایید. نکات مفیدی را خواهید آموخت که در مدیریت سایت به شما کمک خواهند کرد.

فروردین ۶, ۱۳۹۶, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

آپلود فایل در سی پنل

ما برای اینکه قادر باشیم سایت خود را برای بازدید کنندگان قابل نمایش کنیم، باید فایل ها و اسناد مختلفی را روی فضای میزبانیِ خود بارگذاری یا همان آپلود کنیم. حالا بسته به نوع کنترل پنل و همچنین ابزارهایی که ما در اختیار داریم، روش های مختلفی را هم می توانیم به کار ببریم تا از عهدۀ انجام این کار برآییم. البته در کل آپلود فایل کار چندان سختی نیست. ولی در هر صورت باید بهترین و بهینه ترین روش را برای این کار در نظر بگیریم. در این مقاله کنترل پنل را سی پنل در نظر می گیریم و سعی خواهیم کرد نحوۀ آپلود کردن فایل روی این کنترل پنل را با هم بررسی کنیم.

ادامه آپلود فایل در سی پنل

فروردین ۴, ۱۳۹۶, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

آی پی سایت من چیست؟

هر سایتی روی شبکۀ جهانی اینترنت دارای یک عدد به نام IP است. IP هر سایتی که با مرورگر باز می کنید را می توانید به دست آورید. اما حالا فرض می کنیم که شما صاحب یک سایتی هستید و می خواهید بدانید که IP سایت تان چیست. در این حالت روش های مختلفی برای به دست آوردن IP سایت تان وجود دارد. در خیلی از مواقع ممکن است با وارد شدن به کنترل پنل IP سایت تان را پیدا کنید. یا حتی از سرویس ها و سایت های عمومی برای پیدا کردن IP سایت خود استفاده کنید که کافی است نشانیِ سایت تان را وارد کرده و روی OK کلیک کنید. حالا IP سایتی که نشانی اش را وارد کردید را دارید.

ادامه آی پی سایت من چیست؟

فروردین ۴, ۱۳۹۶, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

فراموشی رمز سی پنل

برای ورود به سی پنل حتماً باید از رمز عبور خود استفاده کنید. این رمز عبور را هر زمان که وارد حساب سی پنل خود شوید می توانید تعویض کنید. اما اگر این رمز عبور را فراموش کنید باید چطور آن را بازیابی کنید؟ این کار ساده ای است و بسته به اینکه شرکت میزبانیِ شما چه سیاستی را در پیش گرفته است، به شما اجازۀ بازبابی رمز عبور فراموش شدۀ cPanel را خواهد داد. در وبنولوگ شما با وارد شدن به ناحیۀ کاربری می توانید اقدام به تغییر رمز عبور سی پنل خود کنید.

ادامه فراموشی رمز سی پنل

فروردین ۴, ۱۳۹۶, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

افزایش حجم آپلود فایل در سی پنل

یکی از مشکلاتی که ممکن است در کار کردن با هاست های سی پنل با آن مواجه شده باشید، این باشد که با راه اندازی سایت خود با استفاده از اسکریپت های آماده ممکن است با صفحۀ سفید یا خطایی دیگر مواجه شوید که معمولاً این خطا از نوع ۵۰۰ خواهد بود. یعنی وب سرور سایت شما با مشکل مواجه شده است. یکی از دلایلی که ممکن است شما را با این مشکل مواجه کند، از آنجایی که وب سرور معمولاً خطاها را ذخیره می کند، شما با مطالعه پروندۀ error_log که روی ریشۀ هاست شما قرار گرفته است، به سادگی قادرید متوجه دلیل داستان بشوید.

ادامه افزایش حجم آپلود فایل در سی پنل

فروردین ۳, ۱۳۹۶, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

هاستینگ چیست ؟

در دنیای اینترنتی افرادی که قصد راه اندازی و ساخت یک سایت اینترنتی را دارند، باید اول مکانی را تهیه کنند که بتوانند فایل ها و پوشه های سایت خود را روی آن قرار دهند. به این مکان فضای میزبانی یا هاست گفته می شود. هاست ها را شرکت هایی ارائه می کنند که به آنها هاستینگ گفته می شود. هاستینگ معادل کلمۀ Hosting می باشد و به سایتی گفته می شود که به متقاضیان ارائۀ هاست می کند.

ادامه هاستینگ چیست ؟

فروردین ۳, ۱۳۹۶, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه

اتصال دامنه به هاست لینوکس

اینکه ما یک هاست داشته باشیم و روی آن چندین سایت را بالا بیاوریم، امری شدنی است. طبیعتاً برای این کار باید قادر باشیم دامنه های دیگری را به هاست خود متصل کنیم. این کار را کنترل پنل های فضای میزبانی برای ما انجام می دهند. از همین رو کافی است با بخشی از کنترل پنل که به ما امکان اتصال دامنه به هاست لینوکس را می دهد به خوبی آشنا باشیم.

ادامه اتصال دامنه به هاست لینوکس

فروردین ۳, ۱۳۹۶, منتشر شده در وبلاگ بدون دیدگاه